Většina populace je názorově rozdělena, když přijde řeč na duchy a strašidla. Někteří na ně věří a jiní ne. Obojí je v pořádku. Ti, kteří v ně věří, jsou dále rozděleni na ty, kteří se jich bojí, a dělají vše pro to, aby se jim vyhnuli. Druhá skupina jsou lidé, kteří na duchy zcela věří, nebo s nimi mají osobní zkušenosti a nebojí se jich, někteří z nich dokonce záměrně chodí na pověstná strašidelná místa a hledají nadpřirozené a paranormální zážitky. Je to součást lidské přirozenosti, hledat odpověď na to, co se stane po smrti. Proto nás tématika duchů tak fascinuje, nebo děsí.
V dnešním článku si povíme o některých z nich.

[wp_ad_camp_2]

Duchovní průvodci
Někteří duchové jsou nápomocní a laskaví. Mohou to být i duše dobrých lidí, kteří se výjimečně objeví v klíčové situaci, aby někomu pomohli (většinou členovi své rodiny nebo dobrému příteli). Tak, jako to dělávali i za života.

Existují však i duchové, kteří jsou zlomyslní a pokouší se člověku ublížit. Jsou to ti duchové, kteří nejvíce přitahují hledače nadpřirozených dobrodružství a nebezpečných míst. Destruktivní duch může strašit i v budově, protože je připoután k tomuto místu a dané pouto je tak silné, že ho nemohl opustit ani po smrti. Existují i duchové nebo entity, kteří se připoutali k lidem. Nebo k předmětům. Ty se poté proslavily jako ,,prokleté předměty”, protože se událo mnoho špatných věcí lidem, kteří s nimi přišli do styku.

Všichni duchové mají silné a slabé stránky. Někteří mají velkou sílu, umí pohybovat objekty, vydávat zvuky a bouchat dveřmi. Někteří působí na psychické úrovni a nutí své oběti, aby se jich bály, nebo dělaly co se jim našeptá.

Pokračování článku: Druhy duchů a strašidel, se kterými se můžeme setkat | 1. díl

.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.