Moje rodina žije v horách poblíž Potosí (město na jihu Bolívie) a už mnoho let se v ní vypráví tento příběh. Dřív se většina lidí v této oblasti živila zemědělstvím a prodejem dřeva.

Jednou brzy ráno, za úsvitu, šel můj prastrýc Kenny nahoru do kopce, aby pokračoval v rozdělaném projektu kácení stromů. Dělal na tom i jeho otec a jeho bratři.

Když šel, vzhlédl a uviděl ženu, jak jde po stezce směrem k němu. Připadalo mu to divné, protože tady se každý znal s každým… a tuhle ženu neznal. Zastavil se a ustoupil stranou. Když šla kolem něj, byla úplně bez výrazu, ani se na něho nepodívala. Tento zážitek s ním dost otřásl.

Pokusil se to v hlavě potlačit a soustředit se jenom na pracovní den a na věci, které potřeboval udělat. Večer nad tím ale začal znova přemýšlet. Když se setmělo, tak o tom zážitku celá rodina společně diskutovala. Shodli se na tom, že se s tou ženou určitě setkají, třeba někdy příští týden, že se to vysvětlí.

Potom Kenny řekl: „Ale bylo to fakt divné, protože na sobě měla takové ty staré složité dobové šaty, jaké nosívala naše babička.“
Pak všichni ztichli a přemýšleli, co to asi znamená.

To setkání se opakovalo ještě dvakrát. Když šel ráno Kenny do kopce, zase prošel kolem této ženy. Pokusil se ji pozdravit ,,dobré ráno”, ale bylo to, jakoby ta žena byla v transu, prostě mu nevěnovala pozornost.

Pokračování článku: Duch ukázal prastrýci, kde leží jeho tělo

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.