Nadace pro výzkum duchovních věd (Spiritual Science Research Foundation, SSRF) používá termín ,,duchovní úroveň” pro popis duchovní vyspělosti nebo duchovní schopnosti člověka. Funguje jako stupnice pro definování duchovního růstu a poskytuje pohled na to, kde se nacházíme na své duchovní cestě. Čím vyšší je duchovní úroveň člověka, tím větší je míra Vyšších principů, které se v něm projevují.

Nadace pro výzkum duchovních věd používá k popisu duchovní úrovně stupnici mezi 1 a 100 %. 1 % by znamenalo duchovní úroveň neživého předmětu, zatímco 100 % by znamenalo vrchol duchovního růstu člověka, osvícenost. Většina lidí v současné éře, kterou je Kalijuga, známá také jako Éra sváru, spadá do kategorie 20% duchovní úrovně. Podle nauky o duchovnosti je člověk, který je na duchovní úrovni vyšší než 70 %, znám jako světec. Stejně jako máme v hmotném světě lidi, kteří jsou na vrcholu svých oborů, tak i v Duchovnosti jsou světci, kteří žijí na Zemi, autoritami. Nejsou to jen učenci, ale též praktici Duchovních věd v každodenním životě.

Světci, kteří aktivně vyučují Duchovním principům a pečují o další hledající, aby též duchovně rostli, jsou učitelé. Méně než 10 % světců žijících na Zemi jsou duchovními učiteli. Tito učitelé působí jako majáky duchovního poznání v našem vysoce materialistickém světě.

Pokračování článku: Duchovní úroveň 1. díl: Duchovnost a jak ji měřit

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.