Duchovní úroveň, na které se nacházíme, má klíčový význam pro to, jak žijeme svůj život a jak na nás působí životní situace a osud. Níže jsou uvedeny některé aspekty pojmu duchovní úroveň a toho, jak ovlivňuje náš život.

Duchovní úroveň a zrození

Všichni se rodíme na určité duchovní úrovni. Ta vychází z duchovní úrovně dosažené v předchozím životním období, nebo z kvality a původu duše (podle toho co je vám bližší a na co věříte, na podstatě věci se tím nic nezmění). Podle teorie reinkarnace v duchovnosti v podstatě začínáme tam, kde jsme skončili předtím. To je rozdíl od světského poznání, kde musíme po narození začít znovu.

Mohou mít ateisté vyšší duchovní úroveň?

Rozhodně, i ateisté mohou mít vyšší duchovní úroveň, přestože nevěří v žádného Boha. Někdy ateisté začínají s duchovní praxí později ve svém životě až k tomu dozrají životními zkušenostmi. To je dáno jejich individuálním osudem.

Duchovní úroveň a kompatibilita

Jak jsme viděli dříve, rozdíl v duchovní úrovni může dramaticky ovlivnit pohled dvou lidí na život. Proto se kompatibilita snižuje s tím, jak se zvětšuje rozdíl v duchovní úrovni mezi jakýmikoli dvěma lidmi. Tento faktor představuje 5 % neslučitelnosti mezi dvěma lidmi.

I když jsou dva lidé na stejné duchovní úrovni, rozdíly v touze po duchovním růstu mohou způsobit neslučitelnost.

Dalším důvodem neslučitelnosti mezi dvěma hledajícími podle Nadace pro výzkum duchovních věd je, pokud se jeden hledající zaměřuje na individuální duchovní praxi, zatímco druhý se zaměřuje na duchovní praxi za účelem pozvednutí společnosti. To může přispět až k 8 % neslučitelnosti mezi dvěma lidmi, kteří jsou přitom oba hledající.

Pokračování článku: Duchovní úroveň 5. díl: Vliv duchovní úrovně na život člověka

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.