Film Elysium se odehrává v budoucnosti, konkrétně v roce 2154… Tak si říkám, jestli vybrali toto číslo čistě náhodně, nebo je v tom hlubší význam?

Je to teoretická budoucnost, kam by nás asi časem zavedl stávající životní styl a neustálý technologický rozmach. Lidé jsou velmi chudí, málokdo má práci. Trpí nedostatkem, nemocemi a pořádek zajišťují robotičtí policajti. Ti nechápou vtip, ani ironii. Berou je jako projev vzpurnosti, asociální chování a na místě klidně „provinilci“ zlomí ruku.

Na tyto surové roboty není páka, protože jsou moc silní a nedá se na ně stěžovat, protože si můžete stěžovat jedině dalšímu stroji, kterého nic nezajímá a vše soudí podle toho, co určil robotický policajt.

Všichni lidé jsou očipovaní, neustále pod dohledem a prakticky mají status druhořadého otroka, dělníka. Lidský život v tomto světě nemá hodnotu.

Hlavní hrdina je jeden z těch šťastnějších, kteří mají práci. Dělá ve firmě, která vyrábí roboty, u jakési radioaktivní ozařovací buňky. Do komory dá polotovary robotů, zmáčkne knoflík, vrata se automaticky zavřou, díly se ozáří a pak je zase vyveze ven. V podstatě je to taková veliká mikrovlnná trouba. A u této trouby se stane úraz, který určí celý další děj filmu a prakticky nakonec i spasí celé lidstvo.

Pokračování článku: Elysium: V hlavní roli MedBeds a budoucnost podle diktátu NWO

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.