Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

Související zprávy

Eu zkouší trpělivost občanů a nejen těch

…..dole uvedený článek je šíleností, kterou si umějí vymyslet snad jenom PSYCHOPATI  a „ÚDAJNÍ LIDÉ“ služící zločinné organizaci EU. Jak vůbec může někdo přijít na takovou myšlenku začít vraždit zvířata i v zologických zahradách????

13:27

Můžete vidět, v přímém přenosu, jak se z EU stává vražedný nástroj všeho živého pod různými záminkami!!!!! Zde máte další důkazy….

A víte kdo stojí za těmito temnými stránkami zločinného zabíjení všeho živého v EU. No přece šest padlých andělů, kteří vládnou těmto nadnárodním organizacím. Pokud nevěříte, brzy začnete zažívat asi vše v přímém přenosu…..

[wp_ad_camp_1]

Mývalové, vrány i želvy zmizí. EU nařídila likvidaci, nepřežijí ani v zoo

Evropská unie má nové nepřátele. Překvapivě to nejsou teroristé, ale třeba mývalové, raci, nosálové, nutrie nebo třeba vodní ibisové posvátní. Podle nařízení EU se musí tyto takzvané invazivní druhy začít plošně likvidovat. Dotkne se to i zoologických zahrad, kde se u vybraných zvířat musí zajistit, aby se dále nerozmnožovala. Samečci a samičky budou muset žít odděleně, případně mohou veterináři nasadit antikoncepci či využít kastraci.

Dny více než dvacítky zvířecích druhů na území Evropské unie jsou sečteny. Patří mezi ně například mývalové, nosálové, vrány a některé druhy veverek, raků, želv či vodních ptáků. Tato zvířata nemají svůj přirozený původ v Evropě, takže se dostala na seznam invazivních vetřelců, kteří škodí biologické rozmanitosti.

„Hrozba (…) má různé podoby, včetně vážných dopadů na původní druhy a strukturu a funkci ekosystémů v důsledku změn přírodních stanovišť, predace, konkurence, přenosu nákaz, vytlačení původních druhů ve značné části areálu a genetických účinků křížení. Kromě toho mohou mít invazní nepůvodní druhy také závažný nepříznivý dopad na lidské zdraví a hospodářství,“ stojí v nařízení, které v roce 2014 odsouhlasily členské státy EU včetně Česka i Evropský parlament.

Zákaz dalšího rozmnožování

Evropská komise základě tohoto nařízení v polovině července vydala nový seznam, který obsahuje celkem 23 zvířat a 14 rostlin. Zvíře, které se na něm po předchozím vědeckém prozkoumání evropské přírody objeví, začne být v následujících letech systematicky hubeno. Cílem je přitom nejen postupné vymýcení, ale také zabránění jakékoliv reprodukci, tedy úplné vyhynutí těchto zvířat ve všech státech EU.Dotkne se to i zoologických zahrad, které některá z těchto zvířat chovají. Mohou sice dožít, podle nařízení se však musí zamezit jejich útěku a rozmnožování. „Zoologické zahrady mohou i nadále identifikované druhy mít, pokud bude zamezeno jejich další reprodukci či úniku do volné přírody,“ potvrdila Blesk.cz Karolína Kottová ze Zastoupení Evropské komise v ČR.

V praxi to pak znamená například to, že samičky a samci musí žít odděleně, případně mohou veterináři využít antikoncepci, kterou samičce podají. Krajním řešením je pak kastrace.

Mývalové mohou zmizet i ze zoo

V Česku by se nařízení mohlo dotknout také desítek zvířat v zoologických zahradách. Například v pražské zoo jde o nutrie, nosály červené nebo kachnice jamajské. „Tato zvířata postupně nahradíme chovatelsky vzácnějšími a méně dostupnými druhy,“ řekla Blesk.cz mluvčí Jana Myslivečková.Zoo v Liberci zase chovají ibisy posvátné nebo nosály červené. Hned několik českých zahrad má pak ve svých chovech mývaly severní – to se týká například zoo v Olomouci nebo v Brně. I ty už tak časem návštěvníci zřejmě neuvidí. „Tato zvířata mohou dožít, ale musí zamezit jejich rozmnožování,“ uvedla mluvčí brněnské zoo Monika Brindzáková. Podle ní už nyní chovatelé této zoo hledají místa, kde by se mohli mývalové přesunout, a připravují nákup vhodné antikoncepce.

Zoo pomohou s likvidací zvířat

Detaily toho, jak bude likvidace zvířat v Česku probíhat, nyní připravuje ministerstvo životního prostředí. „Změny jsou předmětem probíhající legislativní adaptace, kterou ministerstvo připravuje,“ řekla Blesk.cz Dominika Pospíšilová z tiskového oddělení resortu. Podle ní nařízení předpokládá možnost zavést výjimky třeba pro účely výzkumu nebo ochrany ex-situ, což je například chov v zajetí typický pro zoo.

Právě v případě zoo by bylo možné výjimky udělit, ministrstvo však připouští, že se to týká jen některých případů. Zatím to navíc není vůbec jisté. „Možnosti uplatnění výjimek na konkrétní typy situací nyní diskutujeme s Evropskou komisí. Z této diskuze by mělo vzejít upřesnění, co všechno bude možné zahrnout pod ochranu ex-situ,“ uvedla Pospíšilová.

Zoo se také podle jednoho z možných scénářů ministerstva zapojí přímo do likvidace zvířat ze seznamu, která se pohybují ve volné přírodě.

Autor: Profimedia.cz

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/410349/myvalove-vrany-i-zelvy-zmizi-eu-naridila-likvidaci-nepreziji-ani-v-zoo.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
12 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře