Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Rekordní přechody nelegálních migrantů zvyšují tlak na potápějícího se britského premiéra
    Rekordní přechody nelegálních migrantů zvyšují tlak na potápějícího se britského premiéra

    Rekordní přechody nelegálních migrantů zvyšují tlak na potápějícího se britského premiéra

  • Bílé klobouky naznačují, že loď Dali byla v době srážky bez posádky
    Bílé klobouky naznačují, že loď Dali byla v době srážky bez posádky

    Bílé klobouky naznačují, že loď Dali byla v době srážky bez posádky

  • Zprávy dne 27.3.2024
    Zprávy dne 27.3.2024

    Zprávy dne 27.3.2024

  • Narušení zasedání RB OSN o Jugoslávii ze strany Francie je pobuřující
    Narušení zasedání RB OSN o Jugoslávii ze strany Francie je pobuřující

    Narušení zasedání RB OSN o Jugoslávii ze strany Francie je pobuřující

Související zprávy

Eurozónu nezničí Řecko, ale Francie a Itálie…..

….je úplně jedno kdo Evropu zničí, stejně je už v rozkladu. Už je dávno zničena. Leta se snažím upozornit lidi při setkání, že jenom lidé s amputovaným mozkem, mohou mít peníze u bank. Opět přichází na moje slova a tvrzení. Jak neustále taky tvrdím: komu není rady, tomu není pomoci…..

El Economista: Eurozónu nezničí Řecko, ale Francie a Itálie

El Economista: Eurozónu nezničí Řecko, ale Francie a Itálie
18:49 29.06.2015Získat krátkou URL
51021062
Téma Řecka a triky Evropské centrální banky skrývají reálný problém eurozóny – dluhovou lavinu visící nad Evropou kvůli Itálii a Francii, píše portál El Economista. Koncentrování sociálně-ekonomických problémů Evropy na Řecku je velkou chybou, píše španělský ekonomický portál El Economista.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

V příspěvku se zdůrazňuje, že Řecko je poměrně malá zem s 10 miliony obyvatel. Itálie a Francie, které mají dohromady 126 milionů obyvatel, jsou pro stabilitu eurozóny mnohem větším nebezpečím.
Poprvé vyslovil podobný předpoklad australský ekonom, komentátor listu Financial Times Satyajit Das. Podotkl, že pro obě země je charakteristická vysoká nezaměstnanost, zvyšování počtu chudých a slabý hospodářský růst při značné výši nahromaděných dluhů.
Jak píše El Economista, činí dluh Itálie, včetně dluhů podnikatelů a obyvatel vůči věřitelům, kromě státního dluhu, 259% z HDP, u Francie je tento ukazatel na úrovni 280% z HDP. Schodek rozpočtu Itálie je 3% a Francie – 4,2%- “Mnohem příznačnější je ale to, že od roku 1974 se Francii ani jednou nepodařilo rozpočtové výdaje a příjmy alespoň vyrovnat”, zdůrazňuje se v článku.
Zatímco ve většině zemí eurozóny můžeme pozorovat pokles úrovně nezaměstnanosti, prokazují tyto dvě země neustálé zvyšování podílu nezaměstnaného práceschopného obyvatelstva. A to podle mínění expertů znamená, že starých pracovních míst mizí víc, než se objevuje nových, která se dají jen těžko vytvářet v podmínkách amorfního nebo neexistujícího hospodářského růstu. A přitom se příliš vysoké platy a model blahobytného státu, což je problém, daří udržovat jen díky vnějším úvěrům, a převažující podíl státního sektoru v ekonomice má strukturální ráz. Zavedení jednotné měny pouze zhoršilo postavení Itálie a Francie, kterým se jen sotva podaří vypořádat se s dluhovou krizí bez růstu HDP ve vztahu k výši soukromého dluhu.
“Řecko bezesporu zaujímá zcela spravedlivě první stránky finančních novin. Avšak pokles cen energetických surovin spolu s ultraexpanzívní politikou Evropské centrální banky a dalšími monetárními triky skrývají hlavní a ještě nevyřešený problém měnové unie” – píše ekonomický portál.
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál