13:54

NázorFoto: dailymail.co.uk
Juraj Poláček

Ficova vláda potichu pripravuje infraštruktúru pre príjem a udržanie migrantov

Organizácie sú odmeňované za podporu migrácie. Zo skúseností okolitých krajín vieme, čo znamená príliv migrantov z nekompatibilných kultúr. Ak sú tieto skúsenosti – a oni sú – negatívne, potom podpora takejto migrácie je protispoločenská aktivita.

Pred dvoma týždňami som písal o škandalóznom projekte, na ktorý Ministerstvo vnútra pridelilo 1,8 milióna eur na na projekty integrácie migrantov.

Teraz vyšli najavo ďalšie skutočnosti, že Kaliňák priklepol ďaleko viac peňazí darmožráčom, ktorých denný chlieb je ohlupovanie masy ľudí v snahe pritiahnuť na Slovensko kritickú masu migrantov. Dokopy ide o vyše 2,8 milióna eur

Najviac peňazí bude poberať Slovenská humanitná rada, ktorá evidentne na svojich webových stránkach klame. Na stránke nasiutecenci.sk totiž tvrdí: „Utečenci sú ľudia, ktorí nedobrovoľne odchádzajú zo svojej rodnej krajiny, pretože sú prenasledovaní alebo je v krajine zlá politická situácia a vojna. V naprostej väčšine prípadov nie je v ich záujme akýmkoľvek spôsobom poškodzovať svoju hostiteľskú krajinu a vytvárať prekážky vzájomnému spolužitiu s majoritným obyvateľstvom. Utečenci k nám neprichádzajú preto, aby nás vytlačili z nášho územia alebo zničili našu kultúru. Ich motiváciou nie je nenávisť k našej krajine, práve naopak, snažia sa u nás nájsť útočisko.

Každý migrant, ktorý k nám príde neuteká pred vojnou, ale naopak je ťahaný snahou zlepšiť svoju ekonomickú situáciu. To jasne vyplýva z medzinárodných dohôd, že utečenec pred vojnou má právo na pobyt v prvej bezpečnej krajine. Ako stredoeurópska vnútrozemská krajina jednoducho nemáme na okolí žiadnu vojnu.

Rovnako je nezmysel aj ďalšie tvrdenie, kde sa snaží argumentovať, že nehrozí vytlačenie utečencami z nášho územia a rozvrátenie našej spoločnosti. “Predstava, že by tento zanedbateľný počet ľudí nejako ohrozoval našu integritu je, samozrejme, absurdná. Práve naopak, mnohí utečenci nepredstavujú ohrozenie našej spoločnosti, ale prínos na ekonomickej aj kultúrnej úrovni. Kultúrna diverzita a rôznorodosť je obohacujúca.

Skúsenosti z iných krajín hovoria, že v konečnom dôsledku stačí len malé množstvo koncentrovaných neprispôsobivých migrantov a lokálne podmienky života sa dramaticky zmenia. Samozrejme, človeku, ktorý býva v Bratislave, v luxusnej štvrti to môže byť jedno. Avšak človek, ktorý býva v blízkosti takéhoto zdroja nepokoja stráca veľa – jeho majetok je nepredajný, musí členiť hrozbe prepadnutia, kriminálnej a náboženskej agresivite a zvlášť pre ženy sa život stáva nočnou morou.

Špeciálne by som chcel upozorniť na starú známu Ligu za ľudské práva, ktorá má podľa informácie dostať 300 tisíc eur.

Je to mimovládka, ktorá spolupracovala s organizáciou W2EU doslova zametajúcou cestu pre migrantov a ktorá im podľa reportáže Sky News rozdávala v Grécku príručku ako ďalej. V nej nájdete kontakt na Slovensko

Na stránkach tejto organizácie sa nachádza oznam, kde sa píše :

…grant na podporu vzdelávania mladých študentov práva v oblasti azylu, migrácie a utečencov. Súčasťou aktivít bude aj zorganizovanie medzinárodnej súťaže študentov v simulovanom súdnom spore, na ktorej sa zúčastnia tímy z viacerých krajín, najmä zo strednej Európy a medzinárodnej odbornej konferencie o azylovom práve a utečencoch. Okrem toho grant poskytne zdroje na školenie a semináre pre právnikov a sudcov, ktorí pracujú na prípadoch azylantov. Na tieto akcie, ktoré sa budú konať na Slovensku, poskytlo grant Veľvyslanectvo USA v SR.

Pri ozname bol dokument vo formáte Microsoft Word, ktorý obsahuje identifikačné údaje amerického veľvyslanectva. Inými slovami, grant vypracovala americká ambasáda a organizácia je len krytím politických zámerov politiky USA v Európe.

Právne obštrukcie pomocou odvolania sa na súd sú napr. v Nemecku obľúbeným spôsobom, ako sa vyhnúť vyhosteniu z krajiny po zamietnutí žiadosti o azyl. Súdne procesy sa ťahajú roky. V realite to dopadá ako v Anglicku, kde Abu Katada vyhosťovali 10 rokov, V Česku sa po zjednotení azylovej politiky s Úniou zdvihla vlna pochybností, kam táto politika bude viesť. Už teraz tajná služba varuje pred rizikom predlžovaných procesov, ktoré sa pri tých, ktorí majú zdroje a záujem ostať čo najdlhšie ťahajú celé roky. V prípade Slovenska to pôjde rovno do stratena.

Efektom bude, že každý takýto prípad bude nielen záťažou pre daňových poplatníkov, ale masívna realizácia takýchto praktík znemožní reálne vyhostenie ekonomických imigrantov, ktorí právo na azyl nemajú. Advokáti, špecializujúci sa na tieto prípady budú mať samozrejme záujem na ich maximalizácii. Je to jednoduchá matematika – čím viac odvolaní a čím viac právnických kľučiek, tým novší model Ferrari…

Výsledok tejto politiky je už dnes jasne viditeľný. Imigranti vedia o bezzubosti európskeho práva, od mimovládok sú inštruovaní, že keď sa raz dostanú do azylového procesu, už ich odtiaľto nič nedostane a úplne šokujúcim poznaním je, že ani vyhostenie neznamená definitívny koniec. Až 60% takýchto imigrantov jednoducho ostáva v Európe načierno. Samozrejme v celom procese za výdatnej pomoci mimovládok, ktoré ako sme videli, až príliš pripomínajú predĺženú ruku realizujúcu neslovenské záujmy.

Riaditeľka Ligy pre ľudské práva Zuzana Števulová si mimochodom minulý rok podľa našich médií, preberala v Spojených štátoch cenu za statočnosť z rúk amerického ministra zahraničia Johna Kerryho. Za čo – to sme si povedali.

Čítať ešte viem a rozmýšľať takisto.

Tieto organizácie sú odmeňované za podporu migrácie. Zo skúseností okolitých krajín vieme, čo znamená príliv migrantov z nekompatibilných kultúr. Ak sú tieto skúsenosti – a oni sú – negatívne, potom podpora takejto migrácie je protispoločenská aktivita.

V predchádzajúcom článku som písal, že organizátori takejto budúcnosti si nezaslúžia žiadnu podporu a že ich treba odstaviť čím skôr, kým nebudú škody nevratné. Platí to ešte viac ako predtým

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.