Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Dovoz ruského obilí do EU prudce roste
  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

 • JAG chytá další úředníci CDC
  JAG chytá další úředníci CDC

  JAG chytá další úředníci CDC

 • Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“
  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

Související zprávy

 • New York Times: Zpravodajské informace naznačují, že plynovody Nord Stream sabotovala proukrajinská skupina
  New York Times: Zpravodajské informace naznačují, že plynovody Nord Stream sabotovala proukrajinská skupina

  New York Times: Zpravodajské informace naznačují, že plynovody Nord Stream sabotovala proukrajinská skupina

 • Společnosti Norfolk Southern v Ohiu vykolejilo 20 vagónů nákladního vlaku
  Společnosti Norfolk Southern v Ohiu vykolejilo 20 vagónů nákladního vlaku

  Společnosti Norfolk Southern v Ohiu vykolejilo 20 vagónů nákladního vlaku

 • Zprávy ze světa 17.2.2023
  Zprávy ze světa 17.2.2023

  Zprávy ze světa 17.2.2023

 • Do politického súboja v USA sa „zapojili mimozemšťania“
  Do politického súboja v USA sa „zapojili mimozemšťania“

  Do politického súboja v USA sa „zapojili mimozemšťania“

Francouzská válka proti hasičům a policii

00:05

Francouzská válka proti hasičům a policii

 • Tichá válka proti francouzským policistům a hasičům je v plném proudu. „V roce 2016 bylo napadeno 2 280 hasičů… V důsledku toho musí policie v určitých oblastech chránit hasiče před napadením.“- Národní centrum pro monitoring zločinnosti na rádiu Europa 1.
 • Dva policisté, kteří riskovali své životy, aby zachránili děti z hořícího domu na pařížském předměstí, byli davem napadeni a kamenováni, poté co se vynořili z plamenů s dětmi v náručí.
 • Jako obvykle, politici tento problém bagatelizují. Vláda nepovažuje rozšíření násilí ve městech za terorismus. Vláda se jako obvykle pokusí vykoupit si klid penězi.
[wp_ad_camp_2]

Francouzský ministr vnitra Gerard Collomb byl 1. ledna viditelně šťastný. Proč? Protože na Silvestra se neudál žádný teroristický útok. Collomb vřele poděkoval 140 000 policistům, vojákům, hasičům a pracovníkům bezpečnostních agentur, kteří byli mobilizováni, aby zabránili potenciálnímu teroristickému útoku. Abychom si udělali alespoň matnou představu o těchto silvestrovských bezpečnostních opatřeních, musíme vzít v úvahu, že celá francouzská armáda (jen pozemní síly) má asi 117 000 aktivních vojáků.

Všechny francouzské vlády od roku 2015 popíraly, že islám je ve válce s Francií, ale Ministerstvo vnitra přesto zmobilizovalo vyšší počet bezpečnostních pracovníků, než má francouzská armáda vojáků, aby zajistilo, že na Silvestra bude klid.

Na tiskové konferenci ministr Collomb řekl:

„Díky silné policejní přítomnosti kombinované s účinnými bezpečnostními opatřeními proběhly oslavy Silvestra ve Francii poklidně.“

Ačkoliv se na Silvestra žádný teroristický útok neudál, nazývat to „poklidnou“ nocí je v nejlepším případě nadsázka. Dodržením každoroční „tradice“ bylo úmyslné zapálení 1031 aut na předměstích velkých měst s muslimskou většinou (pro porovnání v roce 2016 to bylo 935 aut).

[wp_ad_camp_2]

Jenom v Paříži a okolí bylo zapáleno 250 aut, a 8 policistů a 3 četníci byli po útoku zraněni. Po internetu se rozšířilo video, ukazující dav „mládeže“ (eufemismus pro mladé africké a arabské muže) útočící a zuřivě mlátící policistku. Pokoušela se rozptýlit dav „mládeže“ útočící na soukromý klub v Champigny na předměstí Paříže.

Ve Štrasburku bylo podle Aliance policejních odborů lehce zraněno „pět policistů, včetně čtyř obětí petard, které byly použity jako zbraně.“ Navíc bylo úmyslně zapáleno 70 aut.

V každém velkém městě byly zapáleny tucty aut a „mládež“ útočila na policii.

Dokonce i v centru Paříže, kde byla policie demonstrativně viditelná, se udály „incidenty“. Podle deníku Le Figaro, který zveřejnil uniklé důvěrné hlášení z Ministerstva vnitra, se udála nekonečná řada útoků:

„V 20:50 hodin na rohu Champs-Elysées a ulice Balzac, zatkli četníci sedm jedinců, kteří házeli prázdné lahve do davu. Oběti se nepovedlo identifikovat. Útočníci, ilegální migranti z Afghánistánu, byli umístění v cele předběžného zadržení.“

[wp_ad_camp_2]

Hlášení také zmiňuje případ číšníka z restaurace Le Fouquet’s na Champs Elysées, který byl zraněn nožem, když se pokoušel ukončit pouliční bitku. Tato důvěrná zpráva se věnovala pouze násilí spáchanému v oblasti Paříže. Ministr vnitra dostal na stůl mnohem rozsáhlejší hlášení zachycující násilí po celé Francii.

Všechny tyto události — kromě zapalování aut, které jsou už léta na předměstích smutnou silvestrovskou tradicí — se nevztahují pouze k Silvestru. Útoky a zločiny jsou na předměstích denním chlebem. 2. ledna 2018 byli davem napadeni a kamenováni dva policisté, kteří riskovali své životy, aby zachránili děti z hořícího domu na pařížském předměstí, když se vynořili z plamenů s dětmi v náručí.

V listopadu 2017 rozhlasová stanice Evropa 1 zveřejnila utajované údaje o útocích na hasiče:

„Čísla Národního centra pro monitoring zločinnosti zveřejněná exkluzivně na rádiu Evropa 1 ukazují 17% nárůst útoků na hasiče v roce 2016. V roce 2016 bylo napadeno 2 280 hasičů, pro srovnání – v roce 2015 bylo napadeno 1 939 hasičů… Hasiči jsou denně konfrontováni se stále extrémnějšími situacemi. Pařížská oblast je v roce 2016 s 366 útoky druhým nejpostiženějším regionem hned po Akvitánii na jihozápadě Francie s 406 nahlášenými útoky. V důsledku toho musí policie v určitých oblastech chránit hasiče před napadením.“

Podle poslance parlamentu a předsedy bezpečnostního výboru parlamentu Bruna Retailleau:

„polovina všech četníků (spadají pod ministerstvo obrany) zraněných v roce 2016 byla zraněna v důsledku fyzických útoků vedených proti nim. Co se týče policie, tak počet zranění policistů způsobených zbraněmi se prudce zvýšil o 60 %.“

[wp_ad_camp_2]

Pět měsíců poté co vešel v platnost zákon usnadňující policistům použití zbraně v sebeobraně, zpravodajský kanál LCI odhalil, že počet použití střelných zbraní policisty se prudce zvýšil, včetně případů „zastrašování nebo zřizování pořádku“ (kdy policista střílí do vzduchu nebo do země), jejichž počet vzrostl o 89 %. Tento způsob použití zbraně je „oprávněný a ospravedlnitelný“ poznamenala IGPN (Inspection générale de la Police nationale, Generální inspekce národní policie) v důvěrné zprávě z července 2017, také zmiňované zpravodajským kanálem LCI.

Tichá válka proti hasičům a policii je v plném proudu. 3. ledna 2018 titulek v Le Parisien hlásal: „Když se policie nikdo nebojí.“ Ten samý den mluvčí opoziční Republikánské strany Lydia Guirous prohlásila:

„Na předměstích již autorita státu neexistuje, převažuje beztrestnost. Policie má strach a chybí jí odpovídající prostředky k reakci. S tímto pocitem beztrestnosti musí být skoncováno.“

Jako obvykle, politici tento problém bagatelizují. Vláda nepovažuje rozšíření násilí ve městech za terorismus. 1. ledna 2018 ministr vnitra omlouval násilí proti policii a hasičům jako důsledek „sociální nerovnosti“. Po tom si sám sobě pogratuloval za „poklidný“ Silvestr, Collomb říkal stejné nesmysly jako obvykle: totiž, že muslimská „mládež“ zapojená do destrukce nejsou kriminálníci, ale spíše oběti svého „prostředí“:

„Já myslím, že to jsou ta předměstí, která potřebují změnu. Ty obrovské paneláky na předměstích představují odlidštěné prostředí, které vytváří násilí…. Nemyslím si, že by ta předměstí měla zůstat nadále taková.“

[wp_ad_camp_2]

Vláda se jako obvykle pokusí vykoupit si klid penězi. Mezi policisty se zatím šíří sebevraždy. Jen během jednoho týdne v listopadu 2017 spáchalo v různých francouzských městech sebevraždu pět policistů. 3. prosince 2017 spáchal sebevraždu policista na policejním okrsku v Alençonu na jihu Francie. 5. prosince 2017 spáchal sebevraždu bezpečnostní důstojník Ministerstva práce na parkovišti četnické stanice. Od 1. ledna do 1. prosince 2017 si vzalo život 47 policistů a 16 četníků. To bylo historické maximum.

Policejní a hasičské vozy na místě teroristických útoků na Champs-Élysées v Paříži. Útočník zavraždil jednoho policistu a dalšího zranil. (Fotografie: Aurelien Meunier/Getty Images)

Yves Mamou je spisovatel a novinář žijící ve Franci, pracoval 20 let pro Le Monde. Dokončuje knihu „Kolaboranti a užiteční idioti islamismu ve Francii“, která vyjde v roce 2018.

Překlad původního textu: France’s War against Firefighters and Police
Překlad: René David

[wp_ad_camp_2]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
3 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře