…..neuvěřitelné co si dovolují „utečenci“ a mírumilovní lidé, přece „naši bratři a sestry“ vůči státním složkám a druhým lidem. Kdo jsou, všichni dávno víme. Je nutné mít na očích co se v okolních státech děje. Jestliže vláda nic neudělá, podobné scénky a tábory se budou odehrávat i u nás….

10:54

 

Vo francúzskom Calais “to žije”: Policajti boli opäť nútení použiť slzný plyn proti migrantom

Calais 22. januára 2016 (HSP/Foto:YouTube)

[wp_ad_camp_1]

 

Vo francúzskom Calais došlo k násilným stretom medzi utečencami a políciou. Príslušníci policajného zboru boli nútení použiť slzný plyn. Stovky utečencov vytvorili zátarasy z horiacich odpadkov

calais

V utečeneckých táboroch na severe Francúzska, v meste Calais, došlo v stredu v noci k stretom medzi stovkami migrantov a bezpečnostnými silami. Ako hlásia lokálni novinári AFP, policajti boli nútení použiť slzný plyn, aby dostali situáciu pod kontrolu. Až 300 utečencov sa snažilo barikádami z horiacich odpadkov zablokovať premávku na neďalekej ceste, ktorá vedie do prístavu.

Ponad migrantmi vlastnoručne vytvoreným táborom sa vznášal hustý oblak dymu, až kým polícia približne o 22:00 hodine protest nezastavila. Miestna prefektúra nedávno vydala ultimátum pre evakuáciu sto metrov širokého pásu v tábore Calais. Tá bola ukončená v stredu popoludní.

Evakuovaná oblasť je podľa úradov príliš blízko cesty a musí byť uvoľnená z dôvodu bezpečnosti ako utečencov, tak aj vodičov osobných, či nákladných automobilov. Utečenci sa stále snažia dostať na cestu, kde zastavujú vozidlá, aby ich odviezli do Veľkej Británie. Väčšina sto metrov širokého pásu bola vyprázdnená v stredu popoludní, ako hlásia novinári AFP. Zostalo len niekoľko opustených stanov a chatiek.

V Calais sa v súčasnej dobe odhaduje viac ako 4000 utečencov žijúcich v špine a zime. Začiatkom minulého týždňa bolo prvýkrát otvorených 125 obytných kontajnerov – tie však majú kapacitu len asi 1500 ľudí.

V decembri minulého roka hádzali utečenci po policajtoch kamene, pričom niekoľkých z nich zranili. Polícia bola aj v tomto prípade nútená použiť slzný plyn. Utečenci útočili v skupinkách od 10 do 50 migrantov, pričom sa snažili blokovať dopravu s cieľom dostať sa do kamiónov. Desať policajtov utrpelo ľahké zranenia, utečencom sa podarilo zničiť 2 policajné autá a 10 nákladných vozidiel.

 

Migranti napadli štáb pri natáčaní dokumentu o tábore. Traja utečenci boli ozbrojení veľkým nožom a slzným plynom:

 

Ako vyzerá jazda autom v Calais:

 

Videá z evakuácie kempu:

 

 

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.