Francouzský ministr vnitra Gerard Collomb prohlásil, že ve Francii žije kolem 300 000 nelegálních migrantů.

Ministr vnitra odhalil tyto údaje poté, co byl vyzván, aby tak učinil politiky z řad konzervativců a Národní fronty během debaty o francouzském imigračním rozpočtu na rok 2018. Zatímco Collumb tvrdí, že je zde 300 000 nelegálních migrantů, počet příjemců státní zdravotní pomoci naznačuje číslo mezi 300 000 – 400 000, píše L’Express.

[wp_ad_camp_1]

„Myslíme si, že zde máme asi 300 000 nelegálních lidí,“ uvedl Collomb a dodal: „Snažíme se zavést politiku, aby ti, kterým byl odepřen azyl, mohli být nuceni opustit toto území.“

Zatímco Collomb poznamenal, že celkové postupy deportací se zvýšily o 6.5 procenta, počet migrantů na základě dublinské dohody vzrostl o 124 procent. Podle dublinské dohody Evropské unie mohou žadatelé o azyl být deportováni zpět do členského státu EU, ve kterých nejprve požádali o azyl.

[wp_ad_camp_1]

Francie každoročně zahajuje 75 000 až 90 000 deportačních procesů, ale ne všechny případy končí fyzickým vyhoštěním.

Ministr vnitra uvedl, že současná priorita vlády v oblasti přistěhovalectví je méně zaměřena na deportaci a více se zaměřuje na předcházení vstupu nelegálním ekonomickým migrantům tím, že se podepisují dohody s vládami v zámoří.

[wp_ad_camp_1]

Francouzský prezident Emmanuel Macron v loňském roce oznámil, že Francie bude spolupracovat s Čadem a Nigerem při vytváření azylových středisek, aby zabránila úmrtím ve Středozemním moři a zastavila velké vlny ekonomických migrantů do Evropy.

Rozpočet na rok 2018 v oblasti přistěhovalectví se také zvýší o 26 procent na celkovou částku 1,38 miliardy eur, které půjdou na projekty financování integrace pro žadatele o azyl, na kurzy francouzštiny, sociální bydlení a na další projekty.

[wp_ad_camp_1]

Rozpočet je daleko pod imigračním rozpočtem sousedního Německa, který v loňském roce vzrostl na 9,23 miliardy eur, což je o 73 procent více, než v roce 2015.

Dokonce i Rakousko, které má mnohem menší populaci než Francie, odhaduje, že v letošním roce zaplatí za žadatele o azyl 1,8 miliardy eur, což se blíží k celému vojenskému rozpočtu země.

[wp_ad_camp_1]

 

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.