…..raději bez komentáře. A co vy na to říkáte???? Taková propaganda zatím nemá obdoby…..

08:54

Francúzske animované video vykresľuje EÚ ako vílu a východnú Európu ako rasistov neznášajúcich migrantov


[wp_ad_camp_1]

Organizácia Européens Sans Frontières (Európania bez hraníc), ktorú sponzoruje Európska komisia, predstavuje EÚ ako dobrú vílu, ktorá prináša migrantov do západnej Európy po tom, ako ich “rasistickí” východoeurópania odmietajú privítať

Krátky film nazvaný „Eurodame, Help!“ bol čiastočne financovaný Európskou komisiou, francúzskou vládou a tretími stranami, ako je Fondation Hippocrène.

Fondation Hippocrene je nezisková organizácia, ktorá financovala niekoľko projektov spolu so sieťou organizácií Open Society Foundation založených Georgeom Sorosom, a hovorí, že jej poslaním je “podporovať budovanie skutočného európskeho občianstva” zameraním sa na mladých ľudí.

Krátky animovaný film začína vizualizáciou migrujúceho muža, jeho manželky v hidžábe a jeho dvoch malých synov, ktorí sa blížia k bráne s nápisom FRONTEX.

Úradník hraničnej agentúry EÚ (Frontex) najprv odháňa mladého muža a pašeráka, potom povolí vstup rodine sprevádzanej vílou, ktorá predstavuje EÚ.

Víla, ktorá má červené „hipsterské“ okuliare a biele tričko s vlajkou EÚ na hrudníku, žiada migrantov, aby ju nasledovali do stanu, kde požiadala arabsky vyzerajúceho muža, aby im poskytol “priechod Do Európy “na magickom koberci.

Nasledujúc nebeský kompas na nočnej oblohe skupina najskôr pristála na mieste, ktoré má reprezentovať východnú Európu – kde ich pozdravil zástup “rasistických belochov”, ktorí kričali, že nechcú žiadateľov o azyl.
[wp_ad_camp_1]

“Ale je to ich právo!”, povedala víla EÚ nahnevane, ale bezvýsledne.

Migranti sú namiesto toho prinesení na miesto zobrazené ako západná Európa, kde dostávajú srdečné privítanie a vyjadrujú vďačnosť svojim hostiteľom.

“Vitajte. Naozaj vás potrebujeme,” hovorí Európan migrantovi. “Ďakujem,” odpovedá imigrant. “Nech žije Európa.”

Film končí scénou, v ktorej migrujúca rodina sedí za spoločným stolom so západoeurópskou rodinou, keď sa detský rozprávač pýta diváka: “Európa chráni svoje hranice a Európania otvárajú svoje srdcia utečencom. A ty?”

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.