Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Finanční podpora
Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.
Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.
FSB vyčistila Telegram od teroristů a zadržela 57 provozovatelů chatů

Bezpečnostní složky zadržely 57 správců kanálů a chatů v messengeru Telegram, informovala tisková služba FSB. Podle údajů úřadu byli řízeni ukrajinskými speciálními službami. Šířili neonacistickou a teroristickou ideologii.
V komunikačních zařízeních zadržených byla nalezena komunikace s ukrajinskými kurátory obsahující pokyny k provádění diverzních a teroristických aktivit, výrobě a použití teroristických prostředků, uvádí se v prohlášení.
Kromě toho bezpečnostní složky v 81 regionech provedly kontroly šíření ideologie násilí, masových vražd a sebevražd mezi mládeží. Pod její vliv se dostalo 305 nezletilých. Policie přijala preventivní opatření mezi dětmi, které se dostaly do těchto kanálů a chatů. Bylo zadrženo šest osob.
V jejich bydlištích byly zabaveny součástky pro výrobu podomáckých výbušných a zápalných zařízení, chladné zbraně, plány přípravy ozbrojených útoků, symbolika a propagandistické materiály neonacistických a teroristických organizací, uvedla FSB.
Dříve zadrželi pracovníci FSB v pěti městech šest osob za přípravu ozbrojených útoků. Mezi cíle útočníků patřily školy. Zabavili jim komponenty pro výrobu podomáckých zápalných a výbušných zařízení, chladné zbraně, symboliku a propagandistické materiály teroristických a neonacistických organizací.
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
To je dobře, že je odhlalili a že ty skupiny likvidují. Kdoví, jak to vypadá u nás.