Čtení z obličeje je velmi stará věda* a používá se k předpovídání minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Stejně jako čtení z ruky, bere i čtení z obličeje v úvahu jemné linie, kontury a celkový vzhled, aby určilo osud, zdraví a osobnost člověka. Čtení z obličeje dokonce využívají i firmy, aby pomohly určit, zda se zaměstnanec hodí pro danou společnost.

*Fyziognomika, neboli umění čtení z tváře, nebylo uznáno oficiální vědou, jedná se tedy sice o nevědeckou metodu, avšak když do ní hlouběji proniknete, zjistíte, že může být mnohdy velmi přesná a odhalit skutečný charakter lidí kolem vás dříve, než se to ukáže na událostech.

Z obličeje se dá vyčíst velmi mnoho podrobností, tento průvodce vám pomůže seznámit se se základy. Pozor, tento článek vás může urazit. Fyziognomika je v popisu charakteru lidí podle jejich vzhledu strohá a nebere si servítky. Pokud jste si nejistí ohledně svého vzhledu, nebo máte nízké sebevědomí, nemusí pro vás být toto téma vhodné.

Anatomie obličeje

Levá strana obličeje představuje povahu a temperament člověka.
Pravá strana obličeje představuje emoce a vztahy dané osoby.
Horní část obličeje (čelo) představuje dětství, minulost a vztah k rodičům.
Střední část obličeje včetně očí, nosu a tváří představuje současnost a střední léta života.
Spodní část obličeje včetně brady představuje budoucnost a pozdější léta života, představuje také soukromý život osoby.

Tvar obličeje

Při čtení obličeje se rozeznávají tři hlavní tvary obličeje. Existují ale i další čtyři „podkategorie“, které vycházejí ze základních, takže se v tomto základním výčtu nemusíte najít.

Oválný obličej: Osoby s oválným obličejem jsou intelektuálové, ale také snílci. Často se dostávají k profesím v oblasti hudby a psaní. Oválný obličej je ve fyziognomice pokládán za ,,ideál“. Není pouze krásný, harmonie rysů zde ukazuje také na vnitřní vyrovnanost. Jsou to vřelí a přátelští lidé, mají rádi lidi, snadno získávají přátele.

Pokračování článku: Fyziognomika: Průvodce čtením obličeje pro začátečníky

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.