Návrh prezidenta Donalda Trumpa provést škrty v Organizaci spojených národů „zcela destabilizuje“ svět, tvrdí vysoká komisařka EU.

Vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, Frederica Mogheriniová, vyšiluje kvůli Trumpova návrhu rozpočtu, který vyzývá ministerstvo zahraničí snížit americké příspěvky pro Organizaci spojených národů o 50%.

„Pokud by měly Spojené státy výrazně snížit své investice, ať už se jedná o humanitární rozvojové pomoci, o mír a bezpečnostní operace, svět a některé regiony světa se zcela destabilizují,“ prohlásila Mogheriniová.

Mogheriniová byla ve Washingtonu, D.C., kde poskytovala otevřené poznámky na mezinárodní konferenci pro jadernou politiku (2017 Carnegie International Nuclear Policy Conference), sponzorovanou Carnegieho nadací pro mezinárodní mír.

Trumpův návrh snížit americké financování OSN čelí ostré kritice ze strany globální elity a médií napojených na globalisty.

Deník Foreign Policy, který je vlastněn stejnou holdingovou společností, jako je Washington Post, uvedl, že Trumpův návrh na snížení rozpočtu pro OSN představuje „nebývalý ústup administrativy od mezinárodních operací, které udržují mír, zajišťují vakcinaci pro děti, sledují nepoctivé programy jaderných zbraní a podporují mírové rozhovory od Sýrie po Jemen.“

Richard Gowan, expert na OSN pro globalistickou Evropskou radu pro zahraniční vztahy uvedl, že navrhované rozpočtové škrty vytvoří „chaos“.

Stewart Patrick, vedoucí pracovník a ředitel programu mezinárodních institucí a globální vlády v Evropské radě, vyjádřil obavu, že „neomluvitelný nacionalista“ Donald Trump přivodí kolaps OSN.

„Mezi mnoha zahraničněpolitickými nejistotami vytvořenými zvolením Donalda Trumpa, je zde jedna, kterou můžeme říci jistě: Organizace spojených národů dostane těžkou ránu,“ napsal Patrick.

Zdroj: 1

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.