V prístave Thermi na Lesbose zaútočili rozzúrení Gréci na zamestnancov mimovládnych organizácií (NGOs) a hodili ich kamery do mora. Napadnutý bol aj zelený europoslanec Erik Marquardt.

Rozhnevaní Gréci zablokovali prístav na Lesbose pred príchodom lodí plných nelegálnych migrantov.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Niektorí demonštranti uväznili vedúceho kancelárie UNHCR v Lesbose, zatiaľ čo novinári, medzinárodní fotografi médií a mestský radca Mytilene, ktorí sa pokúšali zasiahnuť, boli taktiež zadržaní.

Pritom boli napadnutí miestnymi obyvateľmi aj zamestnanci mimovládnej organizácie Open Borders a ich kamery boli hodené do vody:

 

SKAI.gr

@skaigr

Επίθεση σε μέλη ΜΚΟ στο λιμάνι της Θέρμης στη Λέσβο. Πέταξαν τις κάμερές τους στη θάλασσα.

Podľa Lesbos Post útoky v súčasnosti pokračujú a rozhnevaní Gréci útočia aj na vozidlá zamestnancov mimovládnych organizácií (NGOs). Mladí Gréci vraj „lovia“ pracovníkov mimovládnych organizácií na Lesbose; v Epano Skala a v Mytilini na Lesbose dochádza k „závažným incidentom medzi mladými ľuďmi a členmi mimovládnych organizácií“.

Podľa posledných správ rozhnevaní obyvatelia Lesbosu zapálili prijímacie centrum pre utečencov UNHCR, ktoré bolo nepoužívané.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Zelený europoslanec Erik Marquardt, ktorý rád propaguje na prevádzačských lodiach nelegálne prisťahovalectvo s podporou ARD (nemecká verejnoprávna TV), bol podľa vlastných slov „ohrozovaný“ a zadržaný políciou:

 

Erik Marquardt

@ErikMarquardt

Auf Lesbos blockieren Einwohner Bevölkerung jetzt Schlauchboote. NGOs und Journalisten werden bedroht. Die Küstenwache schaut zu. Ich wurde auch bedroht. Die Polizei hat meine Personalien aufgenommen, statt die der Angreifer.

Vložené video

Zdroj: HS

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.