;

Mafiánske vraždy, doživotné tresty pre páchateľov, plačúci  pozostalí, advokát Lipšic,a na druhej strane sudca Harabin ktorý sa snažil zmariť proces. Takto vyzerali reportáže mainstreamovych médií, jasajúcich nad Pyrrhovým víťazstvom, že mafiánsky vrahovia boli odsúdení. To, proti čomu Harabin protestoval a prečo podal trestne oznámenia ste sa však nedozvedeli.

 

 

Lališovcov odsúdil senát špecializovaného súdu na doživotie. Obžalovaný Lališ však namietal zaujatosť senátu, ktorý už  v inej kauze po dohode o vine a treste, prezumoval jeho vinu. Odvolal sa na Najvyšší súd, ktorý námietke vyhovel a pridelil kauzu záložnému senátu v Banskej Bystrici. Špecializovaný trestný  súd rozhodnutie Najvyššieho súdu odignoroval a Lališom  namietaných sudcov nevymenil. Došlo k ďalšiemu odvolaniu na Najvyšší súd, ktorý už raz rozhodol, že obžalovaný má právo na nezaujatého sudcu. Tentoraz ale došlo k nezákonnému činu na Najvyššom súde, kde predsedníčka Švecová nezákonným spôsobom zmenila rozvrh práce sudcov tak, aby k Harabinovi do senátu dosadila sudcov, ktorí rozhodli opačne ako predchádzajúci členovia senátu, ktorým nezákonne zmenila rozvrh prace a vytvorila tak nezákonný senát.

V prípade ide o to, že ak sa Lališ odvolá na medzinárodný súd pre ľudské práva v Štrasburgu a bude namietať, že mu bolo upreté právo na spravodlivý proces, pravdepodobne uspeje. Následne sa dostane na slobodu a proces bude prebiehať od začiatku. Či sa ho ešte zúčastní sa dá ale pochybovať, najskôr utečie a tí ktorí sa teraz tešia že ho dostali za mreže, budú zase v médiách vyplakávať o nefunkčnej justícii. Pritom stačilo rešpektovať prvé rozhodnutie senátu Najvyššieho súdu a nechať rozhodnúť záložný senát v Banskej Bystrici, voči ktorému Lališ nemohol namietať zaujatosť a odvolávať sa do Štrasburgu.

Harabin preto podal trestné oznámenia na senát Najvyššieho súdu, úradu špeciálnej prokuratúry a ďalších, ktorí svojvoľne nerešpektovali predchádzajúce rozhodnutie Najvyššieho súdu.

Viac o kauze sa dozviete v relácii o Práve s Harabinom, ktorú si môžete vypočuť tu:

 

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.