;

Tento článek mne přiměl vám jen pro zajímavost sdělit, že na web tadesco.cz bylo podáno trestní oznámání kvůli podezření z údajného naplnění skutkové podstaty trestného činu hanobení rasy a národa. A to za článek publikovaný letos v únoru tomášem marným, za článek jen zkopírovaný z jiného webu, na který také náležitě odkazál jako na zdroj. Tento článek poukazoval na rozdíly mezi bílou a černou rasou. Jenže v dnešní době psát a říkat pravdu není mnohdy po chuti většině sluníčkářům, zejména pak neziskovým organizacím, které jsou jako pijavice přisáty na veřejné rozpočty a migrace je pro ně dosti výnosný byznys. Dle mého neověřeného zdroje stojí za trestním oznámením dva lidé z pražské neziskovky placené Sorosem.

Já bych se vůbec nedivila, kdyby i hnutí Žít Brno, nebo alespoň někteří jeho členové, bylo napojené na penězovody americké ambasády nebo Sorose. Někteří lidé, když mluví o migraci (popravdě spíše invazi), vypouštějí z úst taková slova, že si myslím, že buď nepoužívají mozek, protože ho nemají, nebo ho mají, ale jsou dobře zaplaceni, aby ho nepoužívali. Tedy tímto vzkazuji předsedkyni hnutí Žít Brno, Báře Antonové, že opak jejího tvrzení je pravdou. Tedy že Andrej Babiš vysílá do Evropy signál, že jsme silná a sebevědomá země, která nedělá cokoliv, co si nikým nevolená Evropská komise v Bruselu, v čele s opilým Junckerem, zamane. Dle mého názoru je toto brněnské hnutí absolutně nevolitelné v dalších komunálních volbách.


Vedení brněnského hnutí Žít Brno se rozhodlo zareagovat na výzvu italského premiéra a pozvat do Brna několik desítek migrantů z Afriky zachráněných ve Středozemním moři. Žít Brno tak činí v reakci na slova premiéra Andreje Babiše, který jakoukoliv pomoc Itálii rázně odmítl.

„Nemluvíme tu o žádné beztvaré hmotě, ale o lidech. O osudech lidí, o nichž nevíme, co si museli prožít. Schopnost pomoci je základním principem solidarity,“ uvedla na dnešní tiskové konferenci předsedkyně Žít Brno Bára Antonová. „Už nás nebaví dívat se, jak Andrej Babiš strká hlavu do písku. Babiš se odmítá o migraci bavit, protože mu tohle téma vychází špatně v průzkumech. Dělá z Česka zemi, která není solidární vůbec s nikým. Vysílá tak do Evropy signál, že jsme slabá a nesebevědomá země,“ dodala Antonová.

 

Brno bylo vždycky mnohonárodní město, říká Freund
Podle uvolněného zastupitele pro sociálné věci Martina Freunda bylo Brno v historii vždy místem, kde žili lidé mnoha národů. „I dnes žijí v Brně desítky tisíc lidí různých národností a náboženství, včetně muslimů. A není s nimi žádný problém,“ uvedl Freund. Připomněl také nedávno schválenou strategii integrace cizinců, kterou tento týden posvětili brněnští radní. „Zřídili jsme funkce interkulturních pracovníků, kteří už dnes fungují skvěle. Navíc naší Strategii pro integraci cizinců už dnes dává Ministerstvo vnitra, se kterým budeme spolupracovat, za příklad všem ostatním. Integrace malé skupiny lidí není problém,“ doplnil Freund.

Pár desítek, nikoliv pár tisíc
Podle primátorova náměstka Matěje Hollana je dnes situace diametrálně jiná, než před dvěma, třemi lety. „Evropská unie si různými mechanismy dokázala s masovou migrací poradit. Nyní nám nehrozí tisíce nebo desítky tisíc příchozích. Není tudíž absolutně žádný problém ze solidarity přijmout pár desítek lidí v nouzi, “ prohlásil Hollan.

Dopis Babišovi, vzkaz do Itálie
Hnutí chce v souvislosti s Babišovým vystoupením na půdě Evropské unie pozvat premiéra do Brna. „Ať se podívá, že tu s tisícovkami cizinců žádný problém není,“ dodala Antonová. Zároveň chtějí svou solidaritu vyjádřit i dopisem italskému premiérovi.

Ocenění Vokřála
Zástupci Žít Brno zároveň společně ocenili racionální přístup brněnského primátora Petra Vokřála, který se podle nich v minulosti nenechal strhnout vlnou populismu a zachoval si chladnou hlavu. „Primátor poslal v roce 2016 do Rimini skvělou zdravici, ve které mluvil o zbytečné hysterii a nutnosti čelit iracionální nenávisti vůči lidem přicházejícím z nouze a kde vyzdvihl nutnost respektu ke svobodě a důstojnosti druhých,“ uzavřeli zástupci hnutí.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.