Když pocítíme nutkavou potřebu sníst konkrétní druh jídla, má to svůj důvod. Ve starověkých textech existuje mnoho statí týkajících se mnoha zdánlivě běžných věcí v našem životě, které souvisí s duchovními a alchymistickými archetypy. Jedním z nich jsou chutě na konkrétní jídlo.

Hned na úvod je důležité zmínit, že za tím může být i zdravotní problém, v tomto článku poskytuji alchymistický pohled na takový stav. Pokud se vám to děje často a necítíte se celkově dobře, konzultujte problém i s odborníkem.

Naše tělo může signalizovat své potřeby mnoha způsoby. Když naše aura něco potřebuje, jedním ze způsobů, jak nám dává vědět, je chuť na nějaké jídlo.
Podle starověkých čínských mudrců a alchymistů hraje pět prvků (oheň, voda, země, dřevo a kov) významnou roli ve stabilitě a rovnováze tohoto světa. Totéž platí pro rovnováhu a zdraví našich těl.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Touha po sladkém

Podle starověkých čínských posvátných textů je touha po sladkém (spolu s mléčnými výrobky, ovocem atd.) poselstvím o nedostatku prvku Země. Ve skutečnosti toužíme po elementu Země. Meridián sleziny je aktivován a vyžaduje pozornost.

Cukroví
Ovoce
Mléko a mléčné výrobky

Co to znamená, když jdete po sladkém? Znamená to, že jsme pravděpodobně velmi znepokojeni a neuzemněni. Naše „duchovní“ zpráva říká, že nemůžeme najít stabilitu v našich životech a prostřednictvím své chutě toužíme po Zemi – stabilitě.

Dalším možným důvodem je, že náš vztah s matkou (skrze pociťovanou touhu po mléku) je nějak narušený, nebo problémový. Musíme se matce více věnovat a milovat ji. Pravděpodobně musíme tento vztah uzdravit.

Pokračování článku: Honí vás mlsná? Jak naše chutě souvisí s duševním stavem

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.