Staří Egypťané astrologii chápali jako dar bohů, už před čtyřmi tisíci lety. Horoskop nerozdělovali podle znamení zvěrokruhu jako my, ale jeho znamení (je jich oproti našemu jen jedenáct) spojovali s různými bohy a jejich vlastnostmi (archetypální vzory). Narozeným v příslušném období přisuzovali pečlivě a mistrně odpozorované osobní charakteristiky. Existuje více navzájem si podobných verzí egyptských znamení, (které se od sebe odlišují v datování období, nebo kdy to které egyptské božstvo, vládne). Projděte si pro zajímavost jednu z nich.

[wp_ad_camp_2]

bůh Amon – Ra: 30. 1. – 1.3.

Bůh plodnosti, a nejvyšší bůh starověkého Egypta, stojí na počátku všeho a vládne nad vším, neboť je jedním z hlavních stvořitelů vesmíru, oblohy a života na Zemi – ze svých myšlenek. Jméno Amon se spojilo se jménem slunečního boha Ra. Manželkou Amona byla krásná bohyně Mut.

Narodit se ve znamení Amona je už samo o sobě velké štěstí – přináší to úžasné příležitosti. Tito lidé jsou originální tvůrci, nezávislí, mají obrovskou fantazii a často i geniální myšlenky. Najdeme mezi nimi vědce a vynálezce, také vizionáře zabývající se vzestupem a transformací lidstva. V krajním případě bývají tito lidé snílky, kteří až naivně věří v lepší zítřky.
Narazíme, pokud jim jejich mnohdy potřeštěné nápady začneme vymlouvat. Musíme na ně velmi diplomaticky. Jestliže se zatvrdí, jsou velmi paličatí a po zlém s nimi nikdo nehne. Nepracují ani tak pro peníze, ale z touhy po seberealizaci. Pro jejich hlavu v oblacích můžeme mít dojem, že nás nevnímají a moc o nás nestojí, ale oni jenom nemají okamžitý nápad, jak své upřímné city dát najevo. V lásce i přátelství jsou věrní, oddaní a spolehliví.
Typické vlastnosti: fantazie, nadšení pro věc, velkorysost, tvrdohlavost.
Největší dar: dostávají se jim stále nové a nové šance.

[wp_ad_camp_2]

bohyně Mut: 2.3. – 3.4.

Krásnou bohyni Mut, manželku boha Amona, poznáme podle supí čelenky na hlavě. Po povznesení Amona na slunečního boha se Mut stává „Reovým okem“, a protože sluneční oko se zjevuje především ve lvích bohyních, získává Mut podobu lva.

Lidem narozeným v tomto znamení osud často nepřeje, občas musí bojovat o své místo pod sluncem, bohyně Mut je proto obdařila vynikajícím intelektem, skvělou intuicí a značnou bojovností. Nikdy neváhají zastat se slabšího. Díky těmto vlastnostem se dostávají na výsluní světa častěji než ostatní. Životní trable, kdy občas musejí přežívat v obtížných podmínkách, jim pomáhá překonat výrazné kouzlo osobnosti a přitažlivost pro ostatní lidi, kteří v mezích svých možností nabízejí upřímnou radu nebo pomoc.
Na druhou stranu se ale s až dojemnou péčí také dokážou postarat o jiné lidi. Vycítí, kdy mají přispěchat na pomoc. Jsou neodolatelní svůdníci, ale nemívají příliš šťastnou ruku při volbě životního partnera. Jsou praktičtí, bývají mistrní organizátoři, ale tvrdě vyžadují, aby ostatní stíhali jejich tempo.
Typické vlastnosti: rychlost, bystrost, netrpělivost, odolnost.
Největší dar: najít možnost tam, kde ostatní vidí jen pustinu.

bohyně Isis: 4. 4. – 6. 5.

Nejslavnější egyptská bohyně řádu a intuice – velká čarodějka, se smyslem pro krásno a harmonii, je dárkyní a ochránkyní života. Věrná a oddaná Isis je posilována vroucí láskou ke svému manželovi Osirisovi, oba mají láskyplný a starostlivý vztah k synu Horovi. Pozemské děti chrání před hady, dravou zvěří a jinými nebezpečími.

Milí, společenští, přátelští a velmi vtipní lidé s vyrovnanou povahou, často s uměleckým talentem. Stmelují rodinu, pomáhají jejím slabším členům, aniž by se proto litovali nebo považovali za oběť. Jsou skvělými rodiči.
Nemají rádi shon a hádky, bývají všestranně nadaní a milují umění. Nechybí jim hravost a fantazie. Trpělivě kráčejí za svými cíli, ale rychle a někdy až příliš nadšeně se přizpůsobují novinkám. Trochu moc se spoléhají na své dojmy a je obtížné snažit se jim radit. Potíž nastane, pokud se zatnou. Obrovskou výhodu mají ve schopnosti rychle obnovovat fyzické a duševní síly, a to i pokud na první pohled působí křehce a zranitelně – ve skutečnosti jsou velmi pevní.
Typické vlastnosti: společenskost, smysl pro humor, svéhlavost.
Největší dar: klid, trpělivost, smysl pro láskyplnou harmonii.

 

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Horoskop podle Egyptské astrologie

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.