Vzhledem k tomu, že se epidemie koronaviru šíří po celé Evropě, zvažují se různá opatření k zastavení tohoto šíření, ale bývalý italský ministr vnitra Marco Minniti obhajuje otevřené hranice a příliv migrantů z Afriky.

Minniti, který je v současné době poslancem levicové Demokratické strany, jedné z vládních koaličních stran, naléhal na stranu, aby pokračovala v rušení migračních dekretů schválených v době, kdy byl ministrem vnitra Matteo Salvini.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

V roce 2018 se Salvinimu podařilo zrušit povolování k pobytu z humanitárních důvodů prostřednictvím dekretů o migraci a bezpečnosti přijatých bývalou vládou.

Před schválením Salviniho dekretů umožňovalo povolení těm, kteří nezískali azyl, zůstat v zemi z humanitárních důvodů. Minniti však požaduje, aby Salviniho dekrety, které omezovaly migrantům vstup do země, byly odstraněny.

V současné době přesáhl počet lidí infikovaných koronavirem v severní Itálii 200. Proto plán umožňující vstup více migrantů do země, s možností legálního pobytu v této zemi, vyvolal vztek mezi mnohými lidmi, včetně Salviniho.

„Je nezbytné, aby od dnešního dne byl kontrolován každý, kdo vstoupí do Itálie jakýmkoli dopravním prostředkem, od voru po letadlo.“ A pokud člověk přichází z určitých oblastí, bude izolován po dobu patnácti dnů. Stejně, jako to dělají ostatní země,“ řekl Salvini.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Minniti má však na věc jiný názor. „Tyto dekrety se musí zásadně změnit, protože vytvořily podmínky pro hlubokou nejistotu.“ Cesta je jasná: musíme se vrátit k rozsáhlému přijímání a obnově humanitární ochrany,“ řekl Minniti a požádal vládu, aby legálně přijala více migrantů.

Přeložila tereza | Zdroj: Voice of Europe

Od koho pak asi dostává tento chazarský poskok příkazy? Od Hitler-Merkel?

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.