;

Vzhledem k tomu, že se epidemie koronaviru šíří po celé Evropě, zvažují se různá opatření k zastavení tohoto šíření, ale bývalý italský ministr vnitra Marco Minniti obhajuje otevřené hranice a příliv migrantů z Afriky.

Minniti, který je v současné době poslancem levicové Demokratické strany, jedné z vládních koaličních stran, naléhal na stranu, aby pokračovala v rušení migračních dekretů schválených v době, kdy byl ministrem vnitra Matteo Salvini.

 

 

 

V roce 2018 se Salvinimu podařilo zrušit povolování k pobytu z humanitárních důvodů prostřednictvím dekretů o migraci a bezpečnosti přijatých bývalou vládou.

Před schválením Salviniho dekretů umožňovalo povolení těm, kteří nezískali azyl, zůstat v zemi z humanitárních důvodů. Minniti však požaduje, aby Salviniho dekrety, které omezovaly migrantům vstup do země, byly odstraněny.

V současné době přesáhl počet lidí infikovaných koronavirem v severní Itálii 200. Proto plán umožňující vstup více migrantů do země, s možností legálního pobytu v této zemi, vyvolal vztek mezi mnohými lidmi, včetně Salviniho.

„Je nezbytné, aby od dnešního dne byl kontrolován každý, kdo vstoupí do Itálie jakýmkoli dopravním prostředkem, od voru po letadlo.“ A pokud člověk přichází z určitých oblastí, bude izolován po dobu patnácti dnů. Stejně, jako to dělají ostatní země,“ řekl Salvini.

 

 

 

Minniti má však na věc jiný názor. „Tyto dekrety se musí zásadně změnit, protože vytvořily podmínky pro hlubokou nejistotu.“ Cesta je jasná: musíme se vrátit k rozsáhlému přijímání a obnově humanitární ochrany,“ řekl Minniti a požádal vládu, aby legálně přijala více migrantů.

Přeložila tereza | Zdroj: Voice of Europe

Od koho pak asi dostává tento chazarský poskok příkazy? Od Hitler-Merkel?

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.