….víme že AMERIKA dodává ISIS zbraně a potraviny…..

„Nyní si myslíme, že ISIS je nástroj k rozdělení a oslabení Iráku.“ Iráčané stále častěji obviňují Spojené státy z rozšíření ISIS do jejich země, jak prozrazuje zpráva Wall Street Journal. Yaroslav Trofimov při rozhovorech s iráckými utečenci ve stanovém městě v Bagdádu zjistil, že stále větší počet obyvatel věří, že ISIS je přímo podporován americkou vládou.
„Všichni víme, že Amerika poskytuje ISIS zbraně a potraviny a že jen díky americké podpoře se stal tak silným,“ řekl 50-iletý Abbas Hashem, který nedávno uprchl z Ramádí.
Ostatní, jako například přední zákonodárce Alia Nusseif, se vyjádřili stejně důrazně, když obvinili USA z toho, že využívají ISIS jako svou zástupnou armádu k rozdělení země.
„Americe už nevěříme,“ řekl Nusseif. „Myslíme si, že ISIS je používán jako nástroj, kterým chce Amerika rozdělit a oslabit Irák.“

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Předseda Anbárské provinční rady Sabah Karhout sdělil, že překvapivě „nesmělý“ postoj Ameriky vůči ISIS byl neštěstím pro opoziční skupiny.
„Chcete-li někomu pomoct, učiňte tak opravdově, abyste dosáhli výsledku, nikoli kapku po kapce jako byste počítali s tím, že dotyčný stejně zemře,“ říká Karhout. „Američané hrají velmi nesmělou roli a kdyby její podpora nebyla tak ostýchavá, sunnitské kmeny by nepřešly na stranu ISIS.“
V reakci na toto vyjádření uvedl Wall Street Journal, že takové „konspirační teorie o americké podpoře Islámského státu jsou bezpochyby zvláštní“, přičemž ignoroval klíčové argumenty ohledně pokračujícího vzestupu ISIS.
Odtajněné dokumenty Pentagonu, nedávno získané politickým sledovatelem Judicial Watch (tj. Justiční stráž), odhalily, že USA úmyslně podporovaly Al-Kájdu a další radikální skupiny při pokusu o destabilizaci Sýrie.
Jak poznamenal přispěvovatel Insurge Intelligence (tj. „Vzpoura mozků“) Nafeez Ahmed, USA pokračovaly s touto taktikou, přestože nepochybně věděly, že to povede ke vzestupu ISIS a pádu Iráku.
„Podle nově zpřístupněného dokumentu Pentagon předvídal pravděpodobný vzestup Islámského státu jako přímý důsledek této strategie a varoval, že to může destabilizovat Irák,“ napsal Ahmed.
„Navzdory tomu, že předvídali, že podpora Západu, států Perského zálivu a Turecka poskytnutá „syrské opozici“, ke které se řadila i Al-Kájda v Iráku, může vést k vynoření se Islámského státu v Iráku a Sýrii (ISIS), dokument neposkytuje žádný poukaz na jakékoli rozhodnutí k odvrácení politiky podpory syrských rebelů.“
Poté, co byla roku 2012 tajná zpráva napsána, pokračovala Obamova administrativa v podpoře takzvaných „rebelů“, přestože věděla o jejich přiznaném napojení na ISIS.
Minulé září přiznal jeden velitel Syrské osvobozenecké armády (FSA), skupiny považované prezidentem za „umírněnou“, že spolupracoval s různými teroristickými skupinami včetně ISIS.
„Spolupracujeme s Islámským státem a frontou An-Nusrá při útocích na shromáždění Syrské armády v … Qalamounu,“ řekl Daily Star velitel Syrské osvobozenecké armády(FSA) Bassel Idriss.
V červenci 2014 „několik frakcí FSA“ otevřeně darovalo ISIS své zbraně dodané z USA, a to krátce poté, co slíbily loajalitu skupině.
Jeden bojovník ISIS, který promluvil pro Al-Džazíru rok předtím, potvrdil, že FSA pravidelně darovala či prodávala své zbraně po přijetí dodávky z USA. Tato dobře známá záležitost byla ignorována Obamovou administrativou a podporovateli války v Sýrii.
„Zbraně kupujeme od FSA,“ řekl Abu Atheer. „Koupili jsme 200 protiletadlových střel a protitankové střely Konkurs. Máme dobré vztahy s našimi bratry v FSA.“
Jeden z nejobtížnějších momentů pro Iráčany byly také opakované US výsadky zbraní bojovníkům ISIS, kdy se mělo podle amerických činitelů jednat o jeden velký omyl.
Viditelná podpora Obamovy administrativy, poskytovaná radikálním extremistům v regionu, byla aktivitou zaměřenou výhradně na svržení Assadovy vlády a vedla dokonce k poklesu počtu rekrutů ISIS, neboť způsobovala, že předáci ISIS požadovali po potenciálních džihádistech, aby ignorovali „smysluplné“ konspirace. Také vojáci USA protestovali v roce 2013 proti vyzbrojování teroristických skupin, když zveřejnili na internetu svoje fotky, na kterých drží nápisy s vyjádřeními, že nebudou bojovat na stejné straně jako teroristé v Sýrii.
Nepřekvapuje, že tato mnohokrát zdokumentovaná záležitost je považována mainstreamovými zpravodajskými subjekty, náboráři ISIS a zkorumpovanými zástupci inteligence Západu za konspiraci.
Mikael Thalen | PrisonPlanet.com | 26. červen 2015
Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.