VÍDEŇ (Reuters) – Zatímco velká část Západu zakázala kouření v restauracích a barech, tak Rakouský nachystaný zákaz má jít do koše.

Tato malá blahobytná země je proslulá svými alpskými scenériemi a její metropole Vídeň je pravidelně hodnocena mezi těmi městy světa, v nichž je život nejlepší. Ale mnozí návštěvníci jsou překvapeni, když zjistí, že nocí se tam často šíří ohavný pach zpátečnických překonaných desetiletí.

[wp_ad_camp_2]

Itálie zahájila proces opouštění hroutící se Evropské unie náhradou eura svou vlastní suverénní měnou.

Tento krok vyvolal po celé EU strach z nadcházejícího ‚Italexitu‘, z něhož mají ministři EU hrůzu, že se stane posledním hřebíčkem do rakve Evropské unie.

Tomuto složitému plánu se už dostalo schválení od Evropské centrální banky.

Mezi stranami, které jej podporují, je i Forza Italia Silvia Berlusconiho, která se v průzkumech těší ohromnému návratu preferencí.

K těmto odhalením došlo spolu s tím, jak vůdce německé Sociálnědemokratické strany Martin Schulz, tipovaný, že se stane zástupcem kancléřky Angely Merkel, minulý týden volal po vytvoření Spojených států evropských do roku 2025.

Tyto certifikáty, známé jako CCF, poskytnou pracovníkům a podnikům daňové ulehčení, aby si zvedli příjmy a produktivitu.

Ač nedošlo k žádnému výběrovému řízení dle zákona, mohou jich všichni používat k placení daní, k nákupům vládních služeb nebo k výměně za zboží či eura.

Podle zprávy od globální analytické skupiny GEFIRA, „je velice pravděpodobné, že komerční operátoři jako obchody začnou CCF přijímat jako alternativu k euru.

„Bude jich možno používat jako alternativní měny.“

Nezávislá europoslankyně Diane James řekla: „Jestli se Itálii povede opustit jednotnou měnu, tak je jen otázkou času, kdy formálně opustí EU, a celý ten domeček z karet se sesype.“

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.