Dva italští vicepremiéři zkritizovali francouzského prezidenta Emmanuela Macrona za jeho výroky o migraci. Informuje o tom Reuters.

„Itálie má skutečně problémy kvůli mimořádnému počtu migrantů, ale zčásti proto, že je Francie i nadále odmítá pustit přes svoji hranici. Macron dělá ze své země v této mimořádné situaci pro Itálii nepřítele číslo jedna,“ prohlásil náměstek italského premiéra Luigi Di Maio.

„Není-li to pro nafoukaného prezidenta Macrona problém, vyzýváme ho, aby předvedl štědrost, otevřel francouzské přístavy a povolil dětem, mužům a ženám vstup přes Ventimiglii,“ dodal vicepremiér a ministr vnitra Itálie Matteo Salvini.Na sobotní tiskové konferenci Macron prohlásil, že počet migrantů mířících do Evropy ve srovnání s předcházejícími lety klesl, což vyvolalo vlnu kritiky na jeho adresu a obvinění z „nepochopení reálií“.

Salvini učinil v souvislosti s migrační krizí prohlášení, že jednotná Evropa je ohrožena kvůli rozporům ohledně problému běženců, a že o její budoucnosti bude do roku rozhodnuto.

Dodal, že Itálie už nedokáže přijmout ani jednoho člověka.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.