Italská vláda přijala novou vyhlášku o migraci a bezpečnosti, která umožní nevládní organizace přepravující migranty do země pokutovat částkou až jeden milión eur.  

Nová legislativa, nazvaná „Vyhláška o bezpečnosti Bis“, byla tento týden schválena v italském Senátu s hlasy 160 pro a 57 proti a je považována za vítězství italského ministra vnitra Mattea Salviniho, informoval italský deník  Il Giornale.  

Výsledek hlasování Salvini přivítal slovy: „Vyhláška o bezpečnosti Bis – udělení více pravomocí orgánům činným v trestním řízení, více hraničních kontrol, více mužů k zatýkání zločineckých sdružení Mafiosi a Camorristi – je nyní zákon. Děkuji vám, Italové a blahoslavená Panna Marie. “

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Mezi nové změny ve vyhlášce patří masivní nárůst částky, kterou vláda může pokutovat nevládní neziskové organizace v oblasti migrace, které vstupují do italských teritoriálních vod bez povolení.

Dříve byly pokuty stanoveny na 50 000 EUR, ale byly změněny na jeden milión EUR za porušení a vyhláška rovněž umožňuje zatčení kapitánů, kteří ignorují rozkazy, aby se vyhnuli italským vodám, a rovněž poskytuje orgánům prostor pro zabavení jejich plavidel.

Zatímco Salvini a jeho politika proti masové migraci udržují nízký počet příchozích migrantů, několik nevládních organizací začalo znovu provozovat činnost u pobřeží Libye, včetně Lékařů bez hranic (MSF), kteří nedávno poslala novou loď do této oblasti.

Nevládní organizace oznámila, že za poslední tři roky byla schopna získat 3,5 miliónů EUR na své přepravní operace migrantů, z nichž některé mohou být použity k úhradě pokut uložených italskou vládou.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Tento výtěžek je také pojištění, jak se vypořádat s možnými riziky a překážkami pro naše činnosti na moři, které by mohly mít finanční důsledky,“ uvedla skupina.

Ostatní nevládní organizace působící v této oblasti jsou od zatčení kapitánky Sea Watch Caroly Racketeové obezřetnější v pokusech o přistání v Itálii.

Minulý týden nevládní organizace Sea-Eye oznámila, že se nebude pokoušet přistát v Itálii, ale místo toho vezme migranty, které vyzvedla, na Maltu.

zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.