Italská prokuratura dnes nařídila zabavit loď španělské humanitární organizace Proactiva Open Arms a okamžitě vylodit běžence, kteří jsou na palubě.
Plavidlo před třemi týdny zachránilo migranty u pobřeží Libye a od minulého týdne čeká u italského ostrova Lampedusa na povolení vplout do přístavu.
[wp_ad_camp_2]
Z lodi byli v úterý nejprve ze zdravotních důvodů evakuováni další dva utečenci, 15 dalších se v průběhu dne vrhlo do moře a chtěli doplavat na pevninu. Zadržela je italská pobřežní stráž. Prokurátoři uvedli, že rozhodnutí bylo způsobeno „obtížnou“ situací na palubě.
Z původně 160 zachráněných migrantů jich nyní na palubě, podle italské agentury ANSA, zbývá ještě přes 80.
přeložila tereza | zdroj: dw.com
Potopit i s posádkou. ideální řešení těchto problémů.
cudne, co je na tom humanne, ze budu parazitovat v Taliansku,
kto z Talianov by ich chcel zo svojej prace celozivotne zivit? ako chcu prezit v Taliansku? akym su prinosom pre Taliansko? co tu vobec pohladavaju, je to mor
Neziskovky nezachraňují, ony obchodují. Jaký bude osud Afričanů po vylodění, jich nezajímá.