;

Matteo Salvini vyjednává se svým německým protějškem Horstem Seehoferem o navrácení migrantů do země, kde byli zaregistrováni. Po diskusích v Německu, se Seehofer snaží prosadit tento návrh na evropské úrovni.

 

 

Italský ministr vnitra Matteo Salvini, vedoucí pravicové strany a trvalý obhájce přísnější migrační politiky řekl, že je důležité, aby Evropa chránila své vnější hranice třeba i před přijetím jediného přistěhovalce.

Italský politik učinil toto prohlášení po setkání s Horstem Seehoferem, který je také známý pro svůj rázný postoj k uprchlické politice. Poukázal na to, že on i Seehofer sdílejí „společný cíl: snížit počet přistěhovalců v Itálii i v Německu“

Seehofer připustil, že téma záchrany migrantů na moři je legitimní záležitostí Itálie. Řím se s touto situací musí vypořád. Vyzývá EU, aby věnovala této situaci pozornost.

Německý ministr vnitra sdílí svůj optimismus ohledně dosažení dohody s Itálií o vyslání uprchlíků zpět do země, ve které jsou registrováni, a to do konce července nebo začátku srpna. Řekl, že ministerstva by nyní měla „velmi rychle“ zahájit jednání a vyjádřit důvěru, aby bylo možné dosáhnout dohody. „Ale mezi dobrým začátkem a skutečným konečným řešením jsou obvykle ještě obtížné diskuse.“
Evropští ministři vnitra jsou připraveni diskutovat o řadě otázek souvisejících s migrační politikou během neformální schůzky v Rakousku plánované na 12. července.

 

 

Salvini, který je loajální svému slibu odstranit nelegální migraci a zablokovat hlavní cesty z Afriky do Evropy přes Středozemní moře, slíbil, že požádá evropské partnery, aby zablokovali příjezd nevládních lodí, které jsou v současné době na mezinárodních misích ve Středomoří. Ministr rovněž vyjádřil své přání dotlačit pobřežní stráž hranic EU, Frontex, k tomu, aby bránila lodím nevládních organizací s migranty na palubě kotvit v italských přístavech. Salvini je opakovaně obviňoval z obchodování s lidmi a pašování, ačkoli Itálie již vstup několika charitativním lodím zamítla.
Jeho německý protějšek Horst Seehofer chce, aby ostatní evropské národy akceptovaly návrh na zpětné převzetí migrantů, kteří se vydávají do Německa z jiných zemí, kde jsou registrováni, v souladu s jeho „migračním plánem“. Tento krok ve vládnoucí koalici CDU / CSU v Německu způsobil velkou vřavu a proti němu se silně staví také kancléřka Angela Merkelová.

Itálie zůstává jednou z brán do Evropy pro přistěhovalce z Afriky, kteří jsou pašováni na nafukovacích člunech a křehkých plavidlech, ve kterých mnozí z nich umírají. Na italské pobřeží se od roku 2014 dostalo více než 650 000 migrantů, většinou z Afriky a Středního východu. Pro většinu z nich je to pouze místo k vylodění, přičemž následně putují do jiných zemí. Německo je hlavním příjemcem přistěhovalců v Evropě, s více než milionem uprchlíků z Afriky a Středního východu, kteří vstoupili do země od vypuknutí migrační krize v roce 2015, kdy Berlín oznámil svou politiku „otevřených hranic“.

 

Překlad: hana, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.