Na astrální rovině existuje základní rámec s trvalými strukturami, ale jinak je to obrovská dimenze, kde vládnou velmi odlišné zákony. Tuto astrální dimenzi tvoří emocionální látka, která reaguje na všechny myšlenky, touhy, emoce, které máme na hmotné rovině.

Naše destruktivní myšlenky a emoce vytvářejí zlé a podivné struktury a podmínky na nižších astrálních rovinách. Manifestují se zde všechny věci, které nenávidíme, máme z nich strach a chceme se jim vyhnout.

Je snadné vidět, proč se peklo tak zahnízdilo v lidském myšlení. Tohle viděl švédský mystik Swedenborg, toto mysterijní školy líčily jako ,,řeku smrti”. Peklo je také obdoba řeckého a římského Hádu.

Horní astrální pláně ztělesňují naše myšlenky a touhy po lásce, kráse, pravdě… Jsou to roviny podobné křesťanskému nebi, či buddhistickému dévachanu. Všechny naše myšlenky a pocity jsou v astrální formě zaznamenány na nějakém místě astrální pláně.

 

 

Možným vysvětlením pro takzvaného strašáka, o němž tak často mluví děti, je ektoplazma, kterou vytvářejí ve chvíli strachu. Děti mívají strach už jen proto, že je tma. Ve tmavé místnosti se tato ektoplazma může zhmotnit ve tvory. Bílé světlo ji vždy rozptýlí, proto dětem pomáhá lampička.

Naše představivost skutečně vytváří v astrálním světě jevy. To, čemu říkáme představivost, je ve skutečnosti použití našich astrálních smyslů. Pouhá myšlenka stačí k vytvoření entity nebo okolnosti, která se objeví v astrálním světě.

Na hmotné rovině můžeme fantazírovat o tom, že jedeme do nějakého města nebo trávíme čas s určitým člověkem. Na pozemské pláni to vnímáme jako pouhé myšlenky, avšak na astrální se vytváří realita.

Pokračování článku: Jak funguje astrální svět a co určuje, co tam uvidíme

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.