Youtube mi úplnou náhodou nabídnul rozhovor s bývalou čarodějkou Simonne. Připadalo mi to zvláštní, protože dva týdny předtím jsem ležela jenom ve videích o hudbě a flétnách, takže pravděpodobnost, že mi algorytmus vybere něco, co tam vůbec nehledám, je dost malá. Tak jsem si říkala, že to asi mám slyšet. Zvědavě jsem to rozklikla a byla jsem velice mile překvapená tím, co tam všechno zaznělo.
Záznam je skvělý, protože konkrétně popisuje, jak vlastně fungují praktiky černých mágů. Tyhle věci se jenom tak někde nedozvíte, protože se většinou udržují v úzkém kruhu čarodějnických rodin, nebo uzavřených satanských spolků.

Navenek se magie často tváří, jakože je i bílá, ale kdo ví, ten ví… Že je magie pouze jedna a žádná bílá magie není. Je to stále jeden a ten samý směr. Pohádky o bílé magii slouží k tomu, aby se do této černoty namočilo o dost víc hlupců. Však si klidně přečtěte nějaký pořádný volně prodejný grimoár a uvidíte sami, jak je na tom takzvaná ,,bílá magie“. To vám rychle spadnou růžové brejličky. Spousta lidí, co si dnes říká ,,čaroděj“, ve skutečnosti ani nechápe, co to je za náboženství a mnohdy toto slovo používají v kontextu, který s tím nesouvisí, čímž vzniká zmatek. Aby bylo jasno, čarodějnictví je jasně stanovený druh náboženství a odlehčené formy, nebo převzaté postupy, které se někdy předkládají v hlavnějším proudu ve formě ,,bílé magie“, nebo některých směrů v esoterismu, jsou lákající udičky, které mají lidi přivést ke společnému cíli… A moderní ,,čarodějky“, které často ani toto nevědí, jsou jen pozérky. To však není případ Simonne.

Protože je rozhovor se Simonne velice výživný, rozhodla jsem se, že udělám okomentovaný výpis toho, co mi připadalo podstatné, takže je na vás, jestli si raději poslechnete originál, nebo si projdete moje poznámky k videu. V poznámkách je upřesněno a vysvětleno to, co v originálu může vyznít nejasně.
Každopádně video velice doporučuji, pokud chcete vědět, jaká nebezpečí na lidi z tohoto směru číhají, jak tyhle praktiky fungují a jak to poznat, nebo jak se bránit.

 

Pokračování článku: Jak funguje čarodějnictví a satanismus: Osobní zpověď

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.