Často se setkávám s tím, že lidé hledají uznání a přijetí v určité komunitě. A i když jejich situaci chápu, nemohu s jejich jednáním plně souhlasit, protože když se ohlédnu do své minulosti, vidím v nich sebe sama. Také jsem kdysi usilovala o uznání a neustále jsem hledala pozornost. Ale pak se všechno změnilo. Tehdy jsem se rozhodla o všem vážně popřemýšlet a rozhodla jsem se, co od života opravdu chci. Zde je příběh o tom, jak jsem přestala hledat uznání a přijala sama sebe.

Odpusť a zapomeň

Bylo těžké odpustit si věci, které jsem si neustále vyčítala. Vyčítala jsem si i něco velmi malého a nedůležitého. Ale pokud jsem se chtěla změnit, musela jsem se této sebenenávisti zbavit. Ohlédla jsem se za svými minulými činy a řekla si, že všechno bylo v pořádku. Odpustila jsem si a dovolila si na tyto věci zapomenout a přestat lpět na minulosti. Od této chvíle jsem chtěla hledět do zářné budoucnosti bez výčitek svědomí za své chyby nebo za to, co mi jako chyba připadalo.

Miluj sám sebe

Vím, že je to velmi široký pojem, ale tak to prostě je. Věděla jsem, že musím začít mít ráda sama sebe. Pouhé odpuštění si svých chyb nestačilo, protože jsem musela začít přijímat to, kým jsem a co jsem udělala.

Jedním z důležitých aspektů lásky k sobě samému je, aby vás měli rádi i lidé kolem vás. Někdy kolem sebe máte toxické lidi a já jsem se ujistila, že jsem je ze svého života vyškrtla. Další výzvou však bylo obklopit se lidmi, kteří mě měli rádi.

Adoptovala jsem také štěně z místního útulku. Vždycky jsem si přála mít domácího mazlíčka a myslela jsem si, že je pro to ideální čas. Tento pes se mnou stále žije a vždycky mě rád vidí. Byl jedním z důvodů, proč jsem se tehdy začala mít víc ráda.

Mějte své chyby

Je dost těžké přiznat si své chyby a odpustit si je, ale asi ještě těžší bylo si je přivlastnit. Naučila jsem se nedělat stejné chyby znovu a začala jsem hledat nová řešení v různých situacích. Jednu věc jsem věděla jistě: nechtěla jsem se vrátit k tomu, abych byla nešťastná, a zoufale jsem toužila po tom, aby se něco stalo. Ale pokud jsem nic neudělala já sama, neudělal to nikdo jiný. Koneckonců to byl můj život.

Pokračování článku: Jak jsem přestala usilovat o uznání a konečně přijala sama sebe

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.