Starobylá čínská tradice nařizovala každému vzdělanému člověku ovládat sedm umění, z nichž jedním bylo pěstování květin. Láska Číňanů ke květinám je zcela pochopitelná uvědomíme-li si klimatické podmínky země, po tisíciletí zcela příznivé zdárnému růstu nejrůznějších zástupců rostlinné říše. Již tradičně feng shui připisovalo mnoha rostlinám jistou symboliku a mystický význam. Původně vysoce ceněný lotos byl později vytlačen pivoňkami. Ty symbolizují bohatství, vysoké postavení, urozenost, sílu a odvahu. Proto se tak často setkáváme s doporučením mít alespoň vyobrazení této květiny jak doma, tak v pracovních místnostech.

[wp_ad_camp_2]

Číňané mají rozšířenou tradici, mít doma ,,peněžní strom”, který představuje tlustice. Silné okrouhlé lístky tlustice (Crassula Arborescens, Avata… existuje mnoho odrůd. Osobně mám nejraději Tlustici vejčitou, protože má krásně kulaté lístky ) skutečně mohou svým tvarem připomínat mince.

Rostlina je nenáročná a vyžaduje jednoduchou péči. Roste poměrně pomalu. Má-li se stát skutečně peněžním stromem, musíte se držet zásad feng shui. Především rostlinu nekupujte, musíte ji získat jinak. Darem, nebo prostě ulomením lístku nebo větvičky, které snadno zakoření ve vodě. Pak je můžete sami zasadit, což je jedna z podmínek feng shui. Květináč zvolte v tónech barvy kovu nebo země. Má být spíše mělčí a široký. Na dno se doporučuje dát šest mincí, které probudí magické působení peněžního stromu. Zemina se hodí i pro pěstování kaktusů, snadno ji zakoupíte.

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Jak k sobě přitáhnout peníze? Číňané radí pěstovat Tlustici

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.