Pokud již nic jiného, ​​tak alespoň tohle může být nyní výborná výmluva, proč zahodit všechny vaše nepohodlné boty na vysokých podpatcích.

Klíčem k fungujícímu vztahu je … Komunikace? Kvalitní intimní život? Společné zájmy? Ne, nic z uvedeného.
Podle nové studie je to výška. Jako lidé jsme možná nebyli předurčeni být takoví, ale ve skutečnosti jsme dost povrchní.

[wp_ad_camp_2]

Na základě analýzy dat 7850 vdaných žen, výzkumníci z Konkuktské univerzity v Soulu v Jižní Koreji zjistili, že čím je větší rozdíl ve výšce u heretosexuální dvojice, tím více byla žena ve vztahu spokojená.

Proč? Zřejmě s tím má co dělat evoluce. Výzkumnice Kita Sohn k tomu píše v žurnálu Osobnostní a individuální rozdíly (Personality and Individual Differences) následující:

,,Je to podobné, jako když lidé upřednostňují mastná, slaná nebo sladká jídla, aniž by přesně věděli, proč. Taková jídla byla během naší evoluce nezbytná pro přežití, ale zároveň byla dosti vzácná a omezená. Proto žádostivost po těchto jídlech v minulosti zvyšovala tělesnou kondici a reprodukční způsobilost.

A údajně ženské upřednostňování mužské výšky zvyšovalo její reprodukční způsobilost. Čili jinými slovy, dělalo ji to plodnější.”

Sohn k tomu dodává: ,,Ženy se vyvinuly tak, že upřednostňují vyšší muže, protože ti byli považováni za mocnější. No a přirozeně byly ženy spokojenější tehdy, když měly to, co chtěly.”

Neexistuje ale důvod pro paniku u mužů, kteří jsou znevýhodněni ve vertikální poloze. Nemáme totiž žádnou představu o tom, jaké další faktory mohou ve vztazích hrát roli, jako například společenský vliv. Kromě toho výzkumníci také přišli na to, že podobně jako je tomu u mnoha jiných objektů našich tužeb, potěšení z nich časem vyprchá.

Po 18. roce života je totiž náš velký zájem o partnerovi výšku pryč.  Proto nemusíte mít žádné obavy, pokud vy a váš partner jste přibližně stejné výšky. U vás dochází k lepší komunikaci z očí do očí a to je přece pro vztah také velmi důležité.

zdroj: https://aluska.org/jak-muze-vyska-vaseho-partnera-ovlivnit-uspech-vztahu/

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.