Vaše intuice je mocný nástroj, který vás může chránit před mnoha nebezpečími plynoucími z okolního světa. Může jít o něco tak nenápadného, jako je varování před chůzí tmavou uličkou pozdě v noci nebo varování, abyste se při procházce parkem ohlédli přes rameno, nebo o hlas ve vaší hlavě, který vás varuje, abyste se vzdálili z určitého úseku chodníku chvíli předtím, než tudy projede auto a narazí do stromu přímo v místě, kde jste předtím stáli.

Na jedné straně jsme často nabádáni, abychom důvěřovali svému instinktu, avšak naše společnost, která klade důraz na fakta a prokazatelnost, nejprve vyžaduje hmotný důkaz, aby něco bylo bráno vážně.

A to je oblast, kde naše intuice nemá šanci prorazit. „Cítím to, ale nevím proč,“ neobstojí před hodnotící logikou. Proto je práce s intuicí něco, co je třeba specificky rozvíjet a trénovat, zejména abychom se naučili pochopit jak ji vnímáme, jakým způsobem k nám promlouvá.

Intuice funguje podobně jako sval. Můžeme ji rozvíjet a posilovat pomocí konkrétních kroků, technik a cílených cvičení, nebo ji můžeme nechat ochabnout a snížit její moc tím, že ji budeme trvale ignorovat a necháme ji zcela ustoupit. Nenechte to zajít do této fáze, mnohdy je právě intuice to, co vás může dělit od fatálních následků. Jsou situace, které logika nemá šanci správně vyhodnotit, zejména pokud jde o budoucnost a věci, které nám nejsou známy a přitom mají na situaci vliv.

A jak můžete svou intuici posilovat?

Nepodceňujte své sny

Vaše sny často slouží jako komunikační prostředek. Poskytují vám zprávy, které se vám snaží předat vaše intuice nebo podvědomí. Používají je také strážní andělé a vyšší síly, aby s vámi komunikovali.

Pokud máte intenzivní živý sen, u kterého proživáte silné emoce a přesně si ho pamatujete, je lepší si ho zapsat do snového deníku. Může v sobě skrývat důležitou nápovědu o tom co přijde, nebo co se děje za vašimi zády.

Pokračování článku: Jak posílit intuici do maximálního potenciálu

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.