Pro začátek by nebylo od věci vrátit se trochu do dětství a přestat dělat vážné obličeje – od určitého věku to ženě zkrátka nesluší. Začněte s tímhle experimentem už dnes a možná, kupodivu brzo, znovu pocítíte chuť do života, která se vytratila během dlouhých let pěstování „seriózně dospělé“ existence.

Nikdo netvrdí, že hned zítra si vybavíte a začnete dodržovat všechna tato pravidla, skutečností však je, že pokaždé, když se k nim vrátíte, budou vám oči zářit takovým tím šelmovským, čtveráckým světlem, které je příčinou nepřekonatelné přitažlivosti obličejů dětí a hodně mladých lidí. A rovnou dodejme, že čím častěji se jich budete v životě držet, tím líp se váš život bude utvářet. Tato pravidla se dají využít v každé oblasti, protože mládí a krása jsou systémové pojmy.

1. Dívat se na své partnery v hovoru nadšenýma očima

Jestliže si nepamatujete, jak se to dělá, vybavte si obličeje svých dětí – jak se na vás dívají. Jak se dívají na svět – pootevřou pusu, oči rozšířené úžasem… Vybavte si, jak upřímně jsou vámi nadšené. A vy jste ochotna dát jim úplně všechno, cokoli, všechno, o co si řeknou, jste odhodlána chránit je přede vším, co by je mohlo ohrozit. Velké oči a dětsky kulatá tvář jsou pro většinu lidí velmi přitažlivé a probouzejí kladné emoce. Dívejte se tak na svého partnera, i když jste spolu třeba už patnáct let a nic jiného než nudu ve vás nevzbuzuje. Chcete-li situaci nějak změnit, trochu prozářit život partnerovi a především sobě, dívejte se na něj s nadšením.

 

Pokračování článku: Jak si navždy udržet mládí

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.