Už jste také někdy slyšeli tvrzení, že čím vyšší má dívka podpatky, tím nešťastnější je její osobní život, zato dívka ve vyšlápnutých keckách a rozevláté košili je v pohodě – rozuměj: v osobním životě vše OK? My jsme si na tuto odvážnou teorii vzpomněli, když jsme se nedávno seznámili se zajímavou zprávou OSN.

Čím šťastněji lidé žijí, tím prostší je způsob, kterým se oblékají. Tak by se také dala shrnout každoroční zpráva OSN o úrovni štěstí v jednotlivých státech světa.

Výzkum světového štěstí je prováděn každoročně od roku 2011. Je to zcela seriózní záležitost. Vědečtí odborníci vypracovali příslušnou technologii a nyní se podle ní v jednotlivých zemích měří úroveň objektivního štěstí jejich obyvatel. Zkoumá se rovněž jejich vlastní subjektivní hodnocení toho, nakolik šťastný je jejich život. Ukazatele se pak porovnávají a podle úrovně štěstí obyvatel je sestaven rating jednotlivých zemí

V roce 2017 vypadala první desítka šťastných zemí takto:

  1. Norsko
  2. Dánsko
  3. Island
  4. Švýcarsko
  5. Finsko
  6. Holandsko
  7. Kanada
  8. Nový Zéland
  9. Austrálie
  10. Švédsko

Stejné země byly v první desítce i v minulých letech, jenom si různě prohazovaly pořadí.

Víte, co tyhle země spojuje kromě velmi vysoké životní úrovně a skvělých sociálních standardů? Z pohledu módního blogera mají všechny společný především mimořádně jednoduchý, prostý a nerafinovaný přístup místních obyvatel k oblékání.

 

Pokračování článku: Jak spolu souvisejí index štěstí a způsob oblékání?

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.