Následující zamyšlení navazuje na sérii Matrix, jejíž první díl najdete ZDE. Pokud jste seriál nečetli, je možné, že tomuto článku nebudete rozumět.

Kdo otevřel oči a uviděl pravdu, asi hodně vyjeveně koukal. Spousta věcí, které člověku odmalička nedávají smysl, najednou smysl začaly dávat. Od začátku kdy jsem sem přišla, mi hodně věcí nedávalo smysl a všechno mi připadalo strašně divné. Moje mladší já původně přišlo s předpokladem, že všichni lidé jsou jako já, myslí jako já a podle toho jsem se k nim chovala. I přes všechny empirické důkazy, že osoby, se kterými interaguji nejsou jako já ani trochu a vůbec nemyslí jako já, odmítala jsem tento jednoznačný fakt přijmout a zavírala jsem před ním oči. To mi způsobilo spoustu problémů.

Když jsem konečně pochopila, že ostatní nejsou jako já a připustila si tuto pravdu, bylo mi 19 a měla jsem za sebou hroznou zkušenost s nechutným stalkerem který mě záměrně obelhal a pak obtěžoval. Do té doby jsem pořád ostatní „lidi“ a jejich špatné chování omlouvala a považovala je za omyl, náhodu, nebo nedorozumění.

Mohli na mě dřevo štípat a já si pořád říkala nene, to byl jenom nějaký omyl… náhoda… jsem byla v blbou chvilku na blbém místě, to se nepočítá. Ale když už toho bylo moc, nezbylo mi nic jiného, než pravdu přijmout.

Na to konto jsem se přestala stýkat s lidmi z internetu a držela jsem se pouze svých blízkých, své rodiny a odzkoušených přátel. Přestala jsem si pouštět do života nahodilé zájemce o kontakt, protože dokud jsem to dělala, bylo to jako schytávat jednu atomovku za druhou. Jeden toxin za druhým. Když se tam občas našel někdo normální, byl to svátek.

Říkala jsem si, co je špatně a pořád jsem to nechápala. Proč jiní koexistují a na mě se pořád někdo pokouší parazitovat, nebo útočit, zničit mi život. Kde se to bere?

A vrtalo mi to hodně hlavou, dokud jsem neuviděla Matrix v jeho skutečném světle. Tehdy mi to všechno začalo dávat smysl. V následujícím článku bych ráda shrnula několik poznatků, jak si myslím, že se dají poměrně snadno odhalit programy a jiné druhy parazitů, kteří se vydávají za někoho jiného a proč jednají tak jak jednají. Je to vzpomínka na různé bioroboty a jejich vzorce chování.

Jste-li skutečná postava s potenciálem prokouknout matrix, jste cíl. Systém se bude snažit vás uspat, přesvědčit vás o tom, že nemáte pravdu, nebo že jste pozbyli zdravý rozum. Bude vás chtít přesvědčit o tom, že VY jste ti špatní co se pletou. A začne na vás posílat své postavičky, které mají za úkol vás zmást, pošlapat vaši důstojnost, odklonit váš správně nastavený životní směr. Postupem času se tento nátlak zvyšuje.

pokračování článku: Jak v Matrixu poznat bioroboty a agenty 1: Nejsi jako ostatní

 

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.