Výchova dítěte je jeden z nejnáročnějších a nejúžasnějších úkolů. Péče o pohodu a vzdělání nového jedince je velká výzva plná možností, ale i pastí. Je to mise, která vyžaduje velkou vnitřní i vnější rovnováhu. Není pochyb o tom, že děti milují svět kouzel a tajemna. Je v jejich čisté přirozenosti vyjadřovat intuici, empatii a připravenost přijmout vše neviditelné. Jejich mysl ještě nebyla zdeformovaná systémem výchovy, školství a mediální manipulace. Proto je jejich představivost nezkrotná. Snaha vychovávat dítě spirituálním způsobem, je v souladu s jemnou dětskou duší.

[wp_ad_camp_2]

Co nedělat
Měli bychom vzít v úvahu následující:

1. Proti spirituálnímu stylu života existuje mnoho předsudků. Pokud vaše dítě projeví lásku k duchovnu a tajemnu, může být konfrontováno s předsudky, které jsou v běžné kultuře rozšířené o esoterice a čarodějnicích. To neznamená, že musíte zcela umlčet své přesvědčení. Bude ale moudřejší vyhnout se používání příliš okatých prohlášení. Není potřeba, aby každý věděl kdo jste a co děláte, duchovní styl života je hlavně niterná záležitost. Je to vnitřní, soukromý, intimní proces, do kterého nemusíte zasvěcovat každého a mnohdy to ani není žádoucí. Většina lidí to nechápe a nemá na to cit. Nechte proto spíše mluvit své činy a jít dětem konstruktivním příkladem. Děti vaše kouzlo vycítí.

2.
 Netlačte moc na pilu a nenuťte děti, aby se učily za každou cenu vaše nápady a rituály. Děti, zejména adolescenti, mohou reagovat na vaši rodičovskou autoritu protitlakem, pokud na ně budete moc hrrr. Nikdy jim nedávejte duchovní styl života za povinnost. Je to marné a může to mít i opačný výsledek než to, o co usilujete. Buď to má dítě přirozeně v sobě, nebo nemá. Netlačte ho do ničeho co nechce, nebo co vnitřně necítí.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: https://aluska.org/jak-vychovavat-spiritualne-nadane-dite/

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.