…..opakování další důležité části k očistě…..
22:45 

Správná jaterní očista 3: Co dělat, když věci nejdou podle plánu

Třetí díl Správné jaterní očisty.
Zde najdete: 1. díl / 2. díl

Problémy v 10. a 11. den kúry (vylučovací dny)

Nevolnosti a zvracení
MGSO4 se pije celkem 4x: 2x večer, pak olej a grep, pak 2x ráno. Toto vám může pěkně podráždit žaludek, který může začít stávkovat. Nejvíce a nejčastěji trpí na nevolnosti a zvracení ženy, zejména ženy štíhlé. Muži většinou problémy nemají a nezvrací.
  [wp_ad_camp_1]
MGSO4 chutná hořce a hnusně, ale dá se to zvládnout. Horší je, že při podrážděném žaludku se vám sůl může asi po dvaceti minutách vydat směrem nahoru, místo aby šla dolů. Abyste tomu předešli, užívejte mátový čaj. Nejhorší nevolnosti a zvracení bývají druhý den ráno při pití 3. a 4. dávky soli… Často zvracíte i v noci zbytkový olej, který se pije v 10.
Já osobně zvracela i sůl i olej při každé dietě, kromě poslední, šesté. Proč šestá dopadla líp? – Jednak jsem si sama vařila výborná jídla, druhak jsem si držela dobrou morálku a za třetí jsem užívala správně mátu už s předstihem. Takže tělo bylo relaxované, pak méně protestovalo a nevolnosti se líp zvládly. A také jsem předem byla duševně smířená se zvracením i případným klistýrem, nebála jsem se toho a dle Murphyho zákonů schválnosti jsem pak opravdu nezvracela. Hodně si pomůžete, když odstraníte svůj strach a bloky, ale zvracení soli není jenom o psychice, opravdu záleží na tom jak jste velcí. Lidé s nadváhou a obézní lidé snáší sůl i olej naprosto bez problému, kdežto hubení někdy pekelně trpí.
První pití soli se většinou obejde bez problémů a bez zvracení. Pokud se už teď vyskytne mírná nevolnost (nebo máte blbé zkušenosti z minula), začněte preventivně s mátou: Udělejte silnější mátový výluh (neslazený) ideálně ze sušené nebo čerstvé máty. Porcovaný pytlíkový čaj poslouží také, pozor aby v sobě neměl příměsi.
Čaj nesmíte pít normálně – v této ,,solné fázi“ se nemá už pít nic, ani voda – nejde o množství vypité máty, je to jen na zklidnění žaludku. Takže pomalu po jedné malé čajové lžičce usrkávejte. Nevolnost po chvíli přejde. Dělejte to i po pití druhé dávky soli, klidně preventivně. Žaludek bude klidnější, pustí sůl rychleji do střev a poté je i vyšší šance, že strávíte olej a nepoběžíte ho v noci zvracet.
Sůl se pije nejlépe tak, že si ji předem pěkně odměříte, sednete si k ní, uklidníte se, vypijete ji na ex a pak v klidu sedíte s rovnými zády. Nemluvte a nehoupejte s žaludkem, nevrťte se. Dýchejte… Vstaňte až když sůl sedne a hlavní nával na zvracení odezní. Pak můžete nalžičkovat trochu máty a budete v pohodě. Rozhodně nepijte sůl ve spěchu a nemelte s sebou, jinak ji můžete vyklopit dřív než se ve vás vůbec ohřeje.
– Ale opakuji, toto nemusí být váš problém, zejména pokud jste muž a ještě k tomu s nadváhou.
Druhý den ráno, pokud máte se solí problémy, vstaňte ne v 5:55 jak káže návod, ale klidně už v 5:40 a čtvrt hodiny v předstihu si nalžičkujte trochu čerstvého mátového čaje. Může vám být blbě už když jste se probudili, ale máta to srovná. Nemá smysl se vzbudit v 6, cítím že je mi blbě, vypiju třetí sůl a rovnou běžím zvracet… zbytečně se tím trápíte. Radši vstaňte dřív a připravte se, zejména pokud jste v noci zvraceli olej.
Třetí a čtvrtá dávka soli bývá nejhorší a nejčastěji se u ní zvrací, ale s mátou se to při správném přístupu ustojí.
Co dělat, když už jste to bohužel vyzvraceli:
– Sůl: Je velmi důležité absolvovat všechny 4 dávky. Pokud jednu vyzvracíte, musíte si ji znova namíchat, znova odměřit. Po zvracení si dejte krátkou pauzu, nalžičkujte si mátu, a snažte se vypít náhradní dávku soli nejpozději 15-20minut po termínu, kdy se měla vypít původně. Pokud je vám i po 15-20ti minutách blbě, ještě chvilku počkejte, vypijte to až když žaludek slehne, jinak budete muset pokus opakovat. Většinou však druhý pokus vyjde.
– Olej: Olej nemusíte strávit a technicky nevadí úspěchu kúry, když ho v noci poběžíte vyzvracet. Většina žen co nejsou obalené tukem to tak má. Už tak málo jako pět kilo nadváhy stačí, abyste byli na očistu v pohodě… Radši se s tím zvracením předem smiřte. Pokud vám bude v noci opravdu zle, nemá smysl se pět hodin převalovat a přemáhat, běžte to vyklopit a netrapte se s tím. Olej s grepem působí jako spouštěč, játra se stáhnou, vypustí kameny… Důležité je, po vypití oleje s grepem vydržet těch 20 minut nehnutě. (nastavte si stopky na 20 minut, abyste věděli kdy už se můžete pohnout) Dobré je vydržet v klidu alespoň půl hodiny. Potom už olej nemá význam a dá se vyzvracet, když fakt musíte (ale nikdy nevyvolávejte zvracení pokud vám není opravdu zle, tím si zbytečně zase rozdráždíte žaludek). Není potřeba olej pít znova, je to pouze na vypuzení kamenů.
Snížení dávky
Pokud vylučuje hubená drobná žena nebo náctiletý který je ještě ve vývinu a je opravdu velký problém s nevolností (štíhlé osoby, zhruba pod 60kg), je možné upravit mírně dávky, aby byly lépe snášeny. Dávky však neupravujte, pokud problémy nemáte.
— V původním receptu se míchá 100g MGSO4. Dávku lze snížit na 80g MGSO4 a poté rozdělit na 4 díly, tedy nebude ve dvou deci 25g, ale jenom 20g. I tak malý rozdíl někdy pomůže, aby to hned nešlo horem.
— Dále lze snížit množství oleje. V původním receptu se dává 1,25dcl oleje. Dá se snížit na jedno deci.
— Snížit dávku grepu není potřeba, z něj špatně není a ani bych to nedoporučovala, jsou to na dlouhou dobu vaše jediné tekutiny.
Při pití grepu a oleje si také dejte pozor, aby to bylo pořádně zamíchané, nenechávejte to nikde stát ani tři vteřiny. Prostě doštěrchat a hned vypít rovnou z lahve. Jakmile to postojí, naspod klesá olej a jak dopijete spodek, navalí se vám a bude větší problém to pak udržet.

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE ZDE:

Aluška.org: Správná jaterní očista 3: Co dělat, když věci nejdou podle plánu

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.