Stále větší počet studií zjišťuje, že to co jíte, jako často a kolik, může mít vliv na kvalitu a délku vašeho života. Výzkumníci ukazují, že sníst o 40% méně kalorií, než obsahuje obvyklá strava, má blahodárný účinek při prevenci vzniku nemocí, projevů přibývajícího věku a dokonce i na délku vašeho života. Zdá se, že je tedy jasné, že kvalita a kvantita jídla, které jíme, má velký vliv nejen na naše zdraví, ale i na naše stárnutí.

Pro přirozené zpomalení stárnutí organismu, dělejte následující jednoduché věci:
Strava pro přirozené zpomalení stárnutí

[wp_ad_camp_2]

1. Vitamíny B6 a B12
Pro snížení kortizolu a zvýšení hladin serotoninu, který pomáhá zmírňovat depresi a úzkost, užívejte denně vitamin B6 a také vitamín B12.

2. Brokolice
Brokolice obsahuje velké množství izotiokyanátů, složek potlačujících rakovinu. Isotiokyanáty fungují tak, že zapínají geny bojující proti rakovině a vypínají ostatní, které onemocnění podporují.
Na zaregistrování zdravotních přínosů této zeleniny, jí vůbec nemusíte jíst hodně. Studie dokazují, že muži, kteří snědí týdně zhruba jednu standardní porci brokolice nebo květáku, mají nižší riziko rakoviny prostaty.

3. Levandule
Levandule je přírodní uvolňující prostředek, který pomáhá udržovat stabilní hladiny kortizolu a úžasně voní. Tento esenciální olej používejte do koupele, nebo si ho naneste na obličej a tělo, případně si polštářek se sušeným květem položte do postele.

4. Čaje
Zelený čaj, bílý čaj, oolong, rooibos a černý čaj obsahují antioxidanty zvané polyfenoly, které chrání vaše buňky před poškozením volnými radikály.

Pokračování článku: Jak zpomalit stárnutí zdravou stravou a životosprávou

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.