…..samozřejmě zavřít všem ústa. Nejen ty, ale hlavně v brzké době i internet, aby se lidé nemohli domlouvat na čemkoliv a ukazovat pravdu nahranou na digitální záznamy…..

10:54

Pro obranu žen a vlastního obyvatelstva nemají policisty, ale na demonstraci proti vládě a EU jsou to přímo kordony…..

No a jestli se v brzké době něco nestane vážení, třeba občanská neposlušnost a generální stávka, tak to skončí jako na spodním obrázku. Pak se lidé na ničem nebudou moci domlouvat…..

Snímek obrazovky 2016-01-10 v 0.43.11

Vždyť Vám to ukázali také v prvním díle MATRIXU, když NEOVI po vyhrožování agentem, že nebude potřebovat mobil, srostla pusa, že ano. No vše nám ukázali dopředu. Možná budu dělat po snímcích (jen těch důležitých) rozbor, co bylo lidem řečeno. Pokud byste měli zájem…..

tm

A další článek na stejné téma.

Přebráno z portálu (ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)

Neschopnost řešit problémy svaluje Chovanec na svobodný Internet

Neschopnost řešit problémy svaluje Chovanec na svobodný Internet

„Proč ministr řeší problém jako problém Internetu a neřeší konkrétní problém dlouhodobě. Orgány činné v trestním řízení totiž mají zcela legální prostředky a nemusí tak s vaničkou vylévat i dítě,“ volá Ivan Bartoš z mediálního odboru Pirátů.

Bývalý předseda Pirátské strany Ivan Bartoš na festivalu Cannafest 2015
10.leden 2016 – 10:02

Piráti: Svoji neschopnost řešit konkrétní problémy svaluje ministr Chovanec na svobodný Internet

„Pirátská strana staví svou politiku na dvou základních pilířích: právu člověka na informace a na stejně důležitém právu na soukromí. Oba dva pilíře se v posledním týdnu v mediálním prostředí zakývaly. Piráti již ve svém stanovisku k vniknutí do soukromého emailového účtu premiéra Sobotky poukázali nejen na problém samotného průniku, ale i na nezodpovědné nakládání s účty a informacemi v nich sdělovanými,“ píše se v prohlášení Pirátů.

Skandál: Chyb se dopustil premiér odpovědný za bezpečnost informací

Piráty překvapila reakce ministra Chovance z 8. ledna 2016 v rozhovoru pro jeden z českých deníků, ve kterém  pak celou věc staví zcela na hlavu. Ministr vnitra podle Pirátů neřeší pochybení premiéra Sobotky a namísto konkrétních kroků, směřujících ke zvýšení informovanosti premiéra o zabezpečení, ministr Chovanec volá po zrušení anonymity uživatelů sítě a praktickém zavedení cenzury formou mazání obsahu, který označuje za ilegální.

„V případě kauzy Bohuslava Sobotky je situace o to horší, že pan Chovanec, který reagoval potřebou deanonymizace uživatelů Internetu a návrhem mazání ilegálního obsahu (stále předpokládáme, že pan ministr ví, že určit ilegální obsah nemůže být v kompetenci nějakého úředníka), zakrývá vlastní deficit aktivity ve velmi konkrétním případě. Server White Media, který údajně Sobotkovi účet zrekvíroval, má v rovině veřejného přihlášení se k podobným aktivitám za sebou takových akcí celou řadu. Trestních oznámení nejen za krádeže identit, ale i za vytváření seznamů osob určených k odstranění apod., padlo za roky působnosti tohoto webu několik,“ píše se v prohlášení strany Pirátů.


Ivan Bartoš z mediálního odboru Pirátů

„Nechápeme tedy, proč ministr řeší problém jako problém Internetu a neřeší konkrétní problém dlouhodobě. Orgány činné v trestním řízení na toto totiž mají zcela legální prostředky a nemusí tak s vaničkou vylévat i dítě, což je v tomto případě bohužel většina internetově aktivní populace,“ hodnotí poselství ministra Ivan Bartoš z mediálního odboru Pirátů.

„Policie samozřejmě má schopnosti a možnosti, jak anonymní pachatele dopadnout (viz případy vyhrůžek bombami apod.), pokud to je pro ni priorita. Je otázkou, proč zrovna v této kauze je tak laxní. A proč její efektivitu, která je jindy vyzdvihována, ministr Chovanec zlehčuje. Očekáváme, že ministr vnitra místo návrhů, které spadají do agendy nedemokratických států, přijde v brzké době s podrobným vysvětlením, jak policie postupovala při šetření trestné činnosti webu White Media a z jakých důvodů zatím nejsou známy žádné výsledky, které by mohly vést k dopadení pachatelů,“ komentuje neuspokojivé argumenty předseda Pirátů Lukáš Černohorský.

„Nebo si máme opravdu myslet, že ministr Chovanec jen využívá příležitosti a hledá záminky k okleštění svobody Internetu? Případ, na kterém se rozhodl hrozící nebezpečí ilustrovat, tomu téměř nasvědčuje,“ uzavírá Lukáš Černohorský.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)
Článek je převzat z následujícího portálu:
Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.