Fenomén Bruno Gröning, který žil v letech 1906-1959, je živý dodnes. I v České republice je stále přes 40 spolků, které tvrdí, že se jeho silou léčí a pravidelně se na tyto seance scházejí. Pokud netušíte, kdo Bruno byl, jednalo se o velmi schopného německého léčitele, který v době svého působení získal veliký věhlas, traduje se o něm, že dokázal vyléčit i lidi na vozíčku.

Na aluška.org jsem o něm dávala zatím pouze jeden článek, který si můžete přečíst zde. Je to zpověď bývalého člena, který v kostce své vyprávění uzavírá tím, že jde o léčbu démonickými silami. Článek mezi čtenáři vzbudil velmi protichůdné reakce a dodnes si pod něj členové Brunova kruhu chodívají stěžovat, co jsem si to vlastně dovolila, protože jim skutečně pomohl. Vůbec jim to nemám za zlé a svým způsobem je chápu. V systému, který je tak složitý a rafinovaný, je někdy velmi snadné spadnout do pařátů démonických sil, které se maskují jako dobro a nevšimnout si toho klidně i roky. To je však o důvod víc toto téma rozhrábnout a znovu lidi varovat.

Chtěla jsem se tématu Bruno Gröning věnovat více, ale bylo těžké najít zdroje, ze kterých by se dalo čerpat, protože naleznete zejména životopis, svědectví a obecnou chválu. Jediná kritika, kterou jsem našla, byl ten výše zmíněný článek, co jsem pouze s komentářem převzala.

Tohle byl svého času i obecný problém u reiki, kdy lidé nekriticky přejímali pouze chválu, či popis metody, a najít mezi nimi někoho, kdo to prohlédl, bylo velmi těžké. Ještě těžší bylo některé lidi přesvědčit, aby se nebáli promluvit, protože nikdo nemá chuť se veřejně přiznávat k tomu, že na něco nalítnul. I kdyby to bylo anonymní… Přesto se mi časem podařilo stvořit varovných článků celou řadu, i nasbírat svědectví, takže i pravdu už lze na netu najít.

Popudem k napsání tohoto článku, kterým bych chtěla navázat na ten dřívější, je tříhodinová přednáška z pořadu Duše K, která byla nahrála na youtube 6.1.2020. Mám tento pořad velice ráda a když vidím, že jsem některý díl ještě neslyšela, tak to vždy napravím. Vynechala jsem snad jen jediný díl, kde byla jakási ,,paní z hor“, která se od začátku tak nepříjemně afektovaně řehtala a měla takové hlody, že jsem to po deseti minutách vypla, ale až na tuto jednu výjimku ten pořad považuji za jeden z nejlepších materiálů týkajících se spirituality, životního moudra a rozšiřování obecného přehledu, co se vůbec dá na netu najít. Nulová systémová propaganda, téměř nulová masírka, téměř vždy skvělí hosté.

To zdůrazňuji hned na začátek, protože můj zájem není na nikoho ve zlém ukazovat prstem (kromě Bruna). Můj zájem je ukázat na příkladu, proč to, co jsem o Brunovi dříve napsala, je skutečně pravda a na základě čeho to potvrzují dokonce i současní členové jeho kruhu, aniž by si toho byli oni sami vědomi. Toto není kritika daného pořadu, pořad slouží jako pramen, o který se článek z velké části opírá. Můj záměr je téma dovysvětlit a upřesnit, aby pravda měla šanci znovu vyplout na povrch.

Pokračování článku: Jakou silou léčil Bruno Gröning a proč je důležité se jeho metodě vyhnout

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.