…..a to je možná právě účelem zrušení amnestie, který slovenský parlament pod taktovkou jů es ej připravuje. Budeme pevně věřit, že se to nestane…..

12:54

[wp_ad_camp_1]

Ján Cuper: Obávam sa len jedného, aby tu nebol Majdan

 

Slovensko 21. marca 2017

 

Uplynulú nedeľu uskutočnila súkromná televízia Markíza diskusiu zameranú na Mečiarovu amnestiu. Diskusie sa zúčastnil Oskar Fegyveres, bývalý príslušník SIS a korunný svedok zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny, Peter Vačok, bývalý vyšetrovateľ zavlečenia, poslanec OĽaNO Ján Budaj, prekladateľ opozičného návrhu na zrušenie amnestie, poslanec Mosta-Híd Peter Kresák, ústavný právnik a predkladateľ vládneho návrhu ústavného zákona na zrušenie amnestie.

Na snímke Ján Cuper

Do redakcie prišla aj novinárka Ľuba Lesná, ktorá o kauze napísala knihu. Pozvanie prijali aj spevák Otto Weiter a satirik Milan Markovič. Cez videodokrútku vystúpila Anna Remiášová, matka zavraždeného Roberta Remiáša. Cez telemost svoje stanovisko poskytol bývalý minister zahraničných vecí a blízky spolupracovník prezident Michala Kováča, Pavol Demeš.

Pozvaní boli aj bývalý premiér Vladimír Mečiar a Ján Cuper, bývalý poslanec HZDS a advokát Ivana Lexu, ktorý pozvanie prijal, ale do relácie nakoniec neprišiel. Prečo sa tak nestalo, nám ozrejmil samotný Ján Cuper, ktorý zároveň vysvetlil svoje stanovisko k vyjadreniam Demeša:

 

Prisľúbili ste účasť v nedeľnej relácii TV Markíza, do štúdia ste však neprišli. Prečo? Išlo o subjektívne dôvody?

Nevideli ste to zloženie diskutérov. A ja som im mal robiť fackovacieho panáka. A je tu potom otázka mravná. Ani Markíza nikdy nenašla štipku morálky, aby sa mi ospravedlnila. A pritom išla páchať ďalšiu zvrátenosť, aby zo mňa urobila hlupáka cez svojich mediálnych agentov v americkej Markíze.

 

Ako nazeráte na vyjadrenia bývalého ministra zahraničných vecí Pavla Demeša, ktoré odzneli v relácii TV Markíza?

Je to človek pána Sorossa, oranžový revolucionár z povolania, ktorý organizuje štátne prevraty z povolania. Obávam sa len jedného, aby tu nebol nový Majdan. Po jeho ťažení a po dnešnom manipulovaní našimi študentmi na fakulte sa im politická manipulácia dobre darí.

 

V pondelok sa však uskutočnila ďalšia diskusia o Mečiarovej amnestii. Tentokrát na pôde Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Ak by prijali pozvanie Vladimí Mečiar a Ivan Lexa, myslíte si, že by bolo názorové spektrum pozvaných hostí vyvážené?

To určite. Pokiaľ ale poznám štátnickú múdrosť pána Mečiara, on by prihlúple politické názory pána Lipšica určite nepočúval. Lebo dosť dobre nechápem, čo tam ten kriminálnik robil. Aj v diskusii na fakulte sa ma neustále snažil kompromitovať. Obdivujem jeho amorálnosť, schvaľovanú značnou časťou našich študentov, som zmätený ich správaním, ktoré je výsledkom ich bezduchosti pestovanej bulvárnou tlačou.

 

Čo si myslíte o súčasnom návrhu vlády k zrušeniu amnestie?

Je taký ako jeho autor Kresák, protiústavný, protinárodný, taký aký potrebuje – pro-americký,  ktorý má priviesť k moci Kisku a jeho pro-americkú  kamarilu, zmeniť samostatnú republiku na poslušného panáka EÚ a USA. Ale scenáre môžu byť aj iné.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.