V Magadanu se začaly distribuovat tištěné materiály se symboly mezinárodního veřejného hnutí AllatRa. Brožury se objevily na pultu jednoho z centrálních trhů města s údernými tituly: „Společnost. Poslední šance.“, nebo „Laskavé noviny pro laskavé lidi“, časopisy a knihy jakési Anastasie Novych. Podivná literatura vzbudila zájem. Při bližším zkoumání se však ukázalo, že je to směs všeho: křesťanství, islámu, esoterismu, klimatických změn a problémů, prvotní fyzika a Příběhy o Atlantidě. Deník VM se pokusil zjistit, o čem to je. A proč mnoho regionů středního Ruska a sousedních zemí bije na poplach kvůli novému „společenskému hnutí“.

[wp_ad_camp_2]

Sensei a jeho studentka
Všechny časopisy „AllatRy“ obsahují inzeráty na knihy Anastasie Novych, navíc téměř každý článek obsahuje odkazy na tyto knihy (mimochodem, v mnoha městech se do jejich reklamy investuje spousta peněz – účastníci hnutí umisťují působivé bannery a lepí je i na auta) … Literatura A. Novych je zařazena jako fikce.
Její román vypráví o nevyléčitelně nemocné dívce, která se setkala se Senseiem, mistrem bojových umění a orientální medicíny, který ji vyléčil bez léků. Také s ní sdílí různé znalosti, říká si ztělesnění Rigdena Djapa (údajný vladyka Šambaly) a reinkarnace Agapita Pecherského (mnich Kyjevskopečerského monastýru a lékař).
Výsledek je, že na základě těchto knih vzniklo hnutí AllatRa, které vede skutečný žijící sensei. Je jím kyjevský lékař Igor Danilov.
Po distribuci knih se výrazně zvýšil oficiální příjem jeho kliniky a on sám se začal pravidelně objevovat na webových stránkách hnutí. Anastasia Novych zůstala neznámá, přestože pod jejím jménem již vyšlo více než 10 knih a mnoho článků.
Mnozí věří, že se ve skutečnosti  jedná o kolektiv několika autorů spojených s Marinou Tsvigunovou, známou jako Maria Devi Khristos a Viktoria PreobRAzhenskaya, což byla vůdkyně nechvalně známé ukrajinské sekty Bílé bratrstvo. Její poslední pseudonym, kde je zdůrazněn ,,RA” ukazuje na její spojení s novým hnutím AllatRa.

Pokračování článku: Je AllatRa druhé Bílé bratrstvo? Politika strachu, aneb jak se pozná sekta

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.