Když se učíte poslouchat svou intuici, jednou z nejčastějších překážek je rozlišit hlas intuice a hlas strachu. Všichni máme intuici, ale většinou ji nemáme moc vypěstovanou. Co je však pěstováno intenzivně, jsou naše strachy. Takže často k nám hlas strachu promlouvá nejhlasitěji.

Společnost se silně řídí strachem. Strach z nedostatečného vzdělání, strach z nedostatku peněz, strach z toho, že nevypadáme dost dobře, strach z teroristických útoků, strach z odlišnosti. V dnešním světě je tolik strachu, že si to většina už ani neuvědomuje.

Když si to uvědomíte, můžete začít měnit svůj způsob myšlení. To vám umožní skutečně se napojit na svou intuici a důvěřovat zprávám, které dostáváte. Jaké jsou tedy hlavní příznaky toho, že pracujete se svou intuicí, nebo se strachem?

Práce s intuicí:
Je to spíše spontánní pocit vědění něčeho, než logická, nebo emocionální reakce.

Poselství je cítit, nebo slyšet okamžitě. Je plynulé a neopakuje se.

Poselství je definitivní, téměř jako by odpověď byla černobílá, nebo nevyžadovala další analýzu.

Sdělení působí jednoduše a příjemně, může také působit „správně“.

Sdělení působí láskyplně a podpůrně, téměř expanzivně.

Sdělení je zaměřeno na přítomný okamžik.

Práce se strachem:
Cítíte se velmi emotivně, nebo máte pocit úzkosti. Můžete mít dokonce fyzické příznaky stresu, jako je bolest hlavy, nevolnost, svírání na srdci, bolesti břicha, průjem, nespavost.

Myšlenka ve vás vyvolává adrenalin, který může aktivovat reakci „útěk nebo boj“ a může vás přimět ke zkratkovité akci, abyste pocítili úlevu.

Sdělení může být velmi opakované, hlasité nebo myšlenkově náročné, může způsobit nadměrnou analýzu. Prostě se k tomu pořád vracíte a omíláte to ze všech stran, dokud vám to neleze krkem.

Zdá se, že zpráva má mnoho proměnných a „co kdyby“. To může vést k pocitu zmatku, nebo že jste se zasekli.

Sdělení se obvykle soustředí na budoucnost, nebo scénáře, které se ještě nestaly.

Pokračování článku: Je to intuice, nebo strach? Jak to poznat

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.