Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

Související zprávy

Je zdravotnictví v ČR před kolapsem?

…..připravte se na zdražování údajné „zdravotní péče“ kterou si každý občan ČR musí platit. A přesto si kdekoliv a kdykoliv při návštěvách lékařů znovu šáhne do peněženky. S přílivem uprchlíků, pokud s tím vláda nic neudělá, vyždímají občany ještě více, protože stát nemá údajně peníze na léky a zdravotnictví. POZOR: UPRCHLÍCI BUDOU MÍT VŠECHNO ZDARMA. Hloupé ovce to přece za ně zaplatí. Stačí se poohlédnout do minulosti, jak vypadá zdravotnictví v Německu a lékaři odcházejí a stěhují se do jiných zemí. Vědí proč. Vás a Vaše děti nutí očkovat, protože neočkované děti jsou nebezpečím pro zdravé očkované děti ve školce, ale  běžence s prokazatelně nakažlivými chorobami nechají mezi lidmi ve vlacích tramvajích v obchodech klidně chodit. Proč je taky neizolují a kde je ten rozdíl? Logiku v tomhle kocourkově EU už nemá naprosto nic!!!!

09:54[wp_ad_camp_1]

tm: ptám se jakou kvalitu? Vždyť lidé chodící do těchto zařízení jsou ještě nemocnější než před návštěvou lékaře nebo nemocnice!

Neudržíme kvalitu zdravotní péče, varuje prezident České lékařské komory

Podle České lékařské komory chybějí zdravotnictví peníze, kvalifikovaný personál a dobré zákony. Kvůli masovým odchodům lékařů i sester navíc stavovská organizace podle svého prezidenta Milana Kubka není schopna garantovat kvalitu a bezpečnost zdravotní péče, což by ze zákona měla. Konkrétní data a výhrady zveřejní Kubek na pondělní tiskové konferenci.

Ilustrační snímekIlustrační snímek FOTO: Petr Horník

Dnes 6:29 – Praha

V komorovém časopise Tempus Medicorum Kubek uvádí, že současný nedostatek se neprojevuje chyběním léků, s výjimkou těch laciných, ani nedostupností moderní zdravotnické techniky. Má podobu nedostatku ošetřovatelského personálu, nedostatku ochotných zdravotních sester a nedostatku dobrých lékařů.

Musí zdražit pojištění

Index kvality zdravotní péče v evropských zemích za rok 2015 vyzdvihuje Českou republiku spolu s Estonskem jako země, které při nízkých celkových výdajích na zdravotnictví nabízejí dobrou péči.

Podle Kubka ale je kvalita péče a vysoká efektivita českého zdravotnictví dosahována na úkor spravedlivého odměňování zdravotníků. V zahraničí si vydělají lékaři a sestry řádově víc. Pokud mají platy stoupnout, musí stát zvýšit odvody do zdravotnictví, tvrdí Kubek.

Problémy už doléhají na menší nemocnice, v soukromých zařízeních si lékaři a sestry za stejnou práci vydělají v průměru o 5 tisíc korun méně než ve státních zařízeních. Odbory varovaly, že menší nemocnice omezují provoz, některá oddělení kvůli nedostatku personálu zavírají. Lékaři z nemocnic odcházejí do ciziny nebo si otevřou privátní ambulanci, sestry odcházejí do jiných oborů.

Celý článek převzat z následujících stránek.

[wp_ad_camp_2]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Přejít nahoru