Podle svědectví skutečných lidí i podle legend jde o blikající světýlka či energetické koule, které se objevují za temných nocí v lesích, poblíž močálů a na hřbitovech. V pohádkách lákají bludičky pocestné do bažin. Podle početných svědectví byly tajuplné svítící koule mnohokrát spatřeny v jižních a západních Čechách, ale zjevují se po celém světě a mají proto mnoho jmen.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Jednu takovou kouli potkala paní Hrachová už v roce 1999 (6. srpna), když v noci jela poblíž Petrovic u Sušice. Náhle ji oslnil zářící objekt, který odkudsi přilétl před vůz. Řidička zastavila vůz a sledovala, jak se odkudsi vynořila bílá svítící koule o průměru kolem dvaceti centimetrů, která spadla na asfalt silnice a po nárazu se kolem ní objevila modrá záře. Koule pak na zemi dvakrát pružně poskočila jako tenisový míček a vzápětí prudce odlétla šikmo vzhůru na pravou stranu silnice. Celý úkaz proběhl v naprostém tichu. Šokovaná žena chvíli seděla a bezmocně se dívala před sebe. Zvláštní světelná koule totiž zmizela stejně rychle, jako se objevila.

Někteří záhadologové míní, že mohlo jít o UFO. Především na jihu a západě Čech se až nápadně často objevují malé létající svítící kulovité objekty, které podle mnoha svědectví smysluplně reagují na okolí, jakoby měly vlastní vědomí.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU NA aluska.org/jsou-bludicky-pouha-povera-nebo-prirodni-ukaz/

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.