;

…..kam se dnes podíváte, jsou to samé uměliny. Nejen v oblečení samá chemie a umělé látky místo klasické vlny a bavlny. Do potravin nám cpou také uměliny a nejhorší je, že lidé se proti tomu nebouří a nechají si to líbit. Článek níže Vám asi vyrazí dech. Těžké k uvěření, ale tvrdá realita…..

09:27

tm: a co jste očekávali? Vždyť nám to ukázali ve filmech, nadčasových filmech, kam se svět řítí. Tehdá by to nikdo nejedl.  Všichni jsme se tomu smáli. Nevěděli jsme, že nám podprahově zasouvají pravdu. A dnes?????

Snímek obrazovky 2016-04-05 v 9.31.31

Najväčší potravinový škandál v dejinách: Tisíce ton nebezpečného jedla a milión litrov pančovaného alkoholu

Farbené olivy, hnojivo namiesto cukru, pančované víno: Polícia a colníci v 57 krajinách zadržali rekordné množstvo nebezpečného jedla a nápojov. Pre spotrebiteľov to znamená vysoké zdravotné riziká

potr

Viac ako 10.000 ton a jeden milión litrov falšovaných potravín bolo zadržaných v operácii koordinovanej Europolom a Interpolom s názvom “Operácia Opson V” počas štyroch mesiacov od novembra 2015 do februára 2016. Tovar predstavuje “vysoké zdravotné riziká pre nič netušiacich zákazníkov,” varoval Europol.

Za globálny podvod boli zodpovedné kriminálne gangy, informoval Europol. Pančované jedlo s nebezpečnými chemikáliami alebo podradný tovar predávaný pod falšovanými drahšími značkami zjavne vytvárali obrovské zisky. Vyšetrovanie trvá aj naďalej.

Bola to už piata akcia tohto druhu, no doteraz nebolo nikdy zaistené také veľké množstvo potravín, vysvetlil Michael Ellis z Interpolu. “Musíme pokračovať v tomto úsilí s cieľom určiť korene zločineckých sietí, ktoré sa starajú len o zisk, bez ohľadu na dôsledky pre verejnosť.”

Nejde len o vzniknuté miliardové náklady pre legitímnych výrobcov. Zdravotné riziká sú oveľa väčšie.

Napríklad v Sudáne bolo nájdených takmer deväť ton cukru, ktorý bol kontaminovaný hnojivami. Talianski vyšetrovatelia objavili 85 ton olív zafarbených roztokom modrej skalice. V Indonézii sa podarilo odhaliť 70 kíl kuracích vnútorností, ktoré obsahovali škodlivý formaldehyd. V Austrálii boli lacné arašidy zabalené ako drahé píniové oriešky – čo môže mať fatálne dôsledky pre ľudí s alergiou.

“Všetky druhy potravín na celom svete môžu byť falšované,” píše sa v správe. Whisky, vodka, víno – v Grécku a Veľkej Británii boli objavené ilegálne fabriky na falšovanie alkoholu, vrátane falzifikátov fliaš a etikiet drahších značiek. V africkom Burundi polícia objavila 36.000 litrov pančovaného alkoholu.

Falzifikáty boli aj sardinky v Bolívii, čokoláda v Maďarsku alebo sladkosti pre deti v Rumunsku. Lacné kačacie mäso bolo označené ako drahé husacia pečeň.

Tiež nepožívateľné ryby bol nemilosrdne označené ako kvalitné. Výnimkou nie je sú ani falšované dátume exspirácie diétnych výrobkov. V Thajsku vyšetrovatelia zabránili predaju 30 ton hovädzieho mäsa z Indie. Bolo nevhodné na ľudskú spotrebu, no predávalo sa v supermarketoch.

Čo by sa stalo s niekoľkými kilogramami opičieho mäsa, ktoré objavil belgickí colníci na letisku v Bruseli, ostáva nejasné.

 

 

 Zdroj: (1)
 
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.