Byli manželé Rerichovi skutečně zasvěcenci do kabalistické magie?
Na to nám odpoví vysvětlení portrétu Heleny Rerichové:

[wp_ad_camp_2]

,,Portrét Heleny Rerichové, který namaloval její manžel Nikolaj Rerich. Je uložen v Rerichově muzeu v New Yorku.
Portrét, ukazuje starou schránku, ve které byl uložen kámen Chintamani. Levá ruka Heleny Ivanovny spočívá na opěrce křesla. Na ruce má stříbrný náramek a prsten jednoduchého tvaru, pravděpodobně s nefritem.


Podobný prsten vidíme i na ruce Nikolaje Rericha, na jeho slavném portrétu v lámovském kostýmu. Prsten je symbolem potvrzení učednictví, prsten učitele.”

Zde se píše, že kámen, který měli manželé Rerichovi, byl jen malý úlomek z velkého hlavního kamene, který leží v Šambale a se kterým udržuje na dálku ,,magnetické” spojení. To je jeden zásadní rozpor mezi Ruskými a Americkými zdroji. Jeden tvrdí, že je zdroj v Tibetu kde sídlí také bratrstvo a druhý, že zdrojem je Safford mine.
Spojení kamene se Šambalou bylo pro Rerichy významné, protože souviselo s učením Kalachakra, které prorokovalo, že se Buddhistická víra rozšíří po světě a bude triumfovat nad bezvěrci. Rerichové to považovali za součást jejich životní mise.
Dle Rerichových měl kámen zesilovat mimosmyslové schopnosti a umožňovat komunikaci z mistry ze Šambaly na dálku. Jak už bylo řečeno v předešlých dílech, tyto schopnosti využívala zejména Helena, které kámen pomáhal věštit, ale také komunikovat s jinými dimenzemi.
Helena také zdokumentovala, že Cintamani v sobě obsahuje částice kovů, které mají zprostředkovávat zmíněné úžasné mimosmyslové schopnosti. Alla Shustova, autorka studie o kamenu Cintamani, která byla publikovaná v Rusku v roce 2005 pod názvem ,,poklad světa” potvrzuje, že Kámen Rerichových byl „kousek meteoritu“, a také uvádí, že speciální kov v Kameni, který posiluje jasnovidné síly, se jmenoval „Moriy“.

[wp_ad_camp_2]

Fotografie artefaktu
Manželé Rerichovi kámen Cintamani vyfotili krátce poté, co jej v Paříži v roce 1923 obdrželi. Originál fotografie i další artefakty jsou uloženy v jejich muzeu. Kámen měl velikost pěsti, nebo byl popisován jako kámen ve tvaru lidského srdce. (zdroj) Je zajímavé, že Rusové píšou o kovových prvcích obsažených v kamenu, zatímco z Amerických zdrojů nic o obsahu kovů nezaznělo.

Z fotografie se toho nedá moc poznat, ale zdroj se zmiňuje o zjevném důlku tmavé barvy, který  by mohl souviset s již přeloženou legendou o prstenu krále Solomona, který si tak chtěl pojistit, že s ním síla kamene zůstane i poté co by ho měl vrátit, až mu vyprší smluvená lhůta o zapůjčení. Odlomením části však porušil smlouvu a draze za to zaplatil.

 

Pokračování článku: Kámen Cintamani: Byli manželé Rerichovi zasvěcenci do magie? | 12.díl

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.