Další zajímavá stránka je o Evženu Berezikovi a zde se píše:

,,O kameni Cintamani napsal Nikolaj Rerich ve své knize „Starověké legendy“ (kapitola „Dar Orionu – Legenda o pokladu světa“): V dávných dobách spadl ze vzdálené hvězdy nádherný kámen. Na místě, kde se objevil, byla založena Šambala, Pevnost světla. Dodnes je tento kámen uchováván zde na věži Rigden-Jyepo ve zvláštní místnosti.“

Pak text popisuje, jak Cintamani obdržel král Solomon, ale byl hamižný a dovolil si kus z kamene ulomit a vsadit do prstenu, aby mu patřil navždy. Patrně věděl, že každý vládce ten kámen dostává podle smlouvy pouze dočasně. Tím porušil smlouvu o používání kamene a byl za to potrestán. Jeho chrám v Jeruzalémě byl zničen v roce 586 př.n.l. babylónským králem Nebuchadnezzarem II a přeživší obyvatelé byli zajati.

Text poté opakuje nám již známá jména dalších vlastníků kamene, novinkou je Romulus, zakladatel Říma.
Dále se tex zmiňuje o N. Rerichovi, který roku 1924 namalaoval obraz s názvem „Poklad Světa: Cintamani.”


Na obraze vidíme býka, jak na zádech nese slavnou schránku z kůže krále Solomona, ve které je uložen Cintamani, nad kterým hoří plamen.

 

[wp_ad_camp_2]

Jeho syn Světoslav pak namaloval obraz samotného Nikolaje, jak drží v ruce schránku s kamenem:

Kámen přicházel k lidem a zase je opouštěl, v závislosti na tom, jestli plnili danou smlouvu o zacházení a používání.

Helena Blavatská ve své knize „Hlas ticha“ napsala: ,,Znak uctívačů Šivy, patrona všech jogínů, je černý kruh. V současnosti je považován za symbol Slunce, ale ve starověku zobrazoval hvězdu zasvěcení. A přišel pouze k těm lidem, kteří byli v určitém stavu vědomí, kteří se zvedli nad omezení tělesné existence.”

Pokračování článku zde: Kámen Cintamani: Levituje, mění tvar i hmotnost | 11. díl

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.