Ruské weby nabízejí také odpověď na otázku, kterou si asi položí každý, kdo se doslechne o kameni Cintamani: Co všechno vlastně umí? Na našem a anglickém webu se můžeme dozvědět jenom stručnou obecnou charakteristiku, která je navíc lživá, nebo zavádějící. Ukazuje se však, že kámen není jenom nějaký rezonátor energie, ale může se projevovat i velmi aktivně a paranormálně. Energie, kterou vládne, má vlastní hlavu a interaguje s majitelem.

 

[wp_ad_camp_2]

Velice zajímavé zkušenosti se dochovaly díky rodině Rerichů. Ve 20.století byl totiž kámen Cintamani poslán Nikolajovi Rerichovi a jeho manželce Heleně Ivanovně. Ze zdrojů vyplývá, že šlo pravděpodobně o zasvěcence do Kabaly, protože zaznamenali doslova neuvěřitelné chování kamene, zatímco v našich končinách se v současnosti žádné podobné zkušenosti buď nezaznamenaly, nebo se nedostaly na internet. Evidentně kámen neprojeví svůj plný potenciál jen tak u někoho.

Zde se můžeme dočíst zajímavou citaci od Heleny Ivanovny Rerich (Елена Ивановна Рерих), která o kameni napsala následující:
„Pod zemí otcové se shromažďují, aby duchovní povahu kamene okusili. Proč, když je kámen temný, mraky zahání? Když kámen ztěžkne, krev se prolévá. Když nad kamenem hvězda spočine, štěstí tě nemine. Praskne-li kámen, přijde nepřítel. Když nad kamenem sní se o ohni, tehdy svět se otřásá. Je-li kámen v klidu, kráčej směle.
Však vínem kámen nezalévej, nad ním pouze cedrovou pryskyřici pokuřuj. V kostěnou truhlu jej ukládej.

Tak jako žáru i ledu je třeba přivyknouti, též vyzařování kamene nutno přivykat. Všichni nositelé jeho by s ním tiše měli žít. Dopad paprsků nespatřený jest, však tajný žár silnější než-li radium. Neviditelný olej vytéká. Kámen spočívá v útrobách vlasti své, to zřejmé jest.

Helena Ivanovna Rerich (Елена Ивановна Рерих)

K Rerichům se ještě vrátím, protože to byla evidentně velice povedená rodinka, která se kameni hodně věnovala a hodně toho s ním zažila. Pojďme se ještě podívat na vysvětlení, jak to vlastně fungovalo při předávání Cintamani kamene válečníkům. V předchozím dílu jsme se mohli dočíst, že Napoleon byl držitelem kamene, ale za porušení uzavřené smlouvy mu byl kámen odebrán a Napoleon byl poté poražen. O jaké porušení smlouvy šlo? To nám vysvětluje tento zdroj:

„Mistrové ze Šambaly poznamenali, že síla kamene je spojena s ženským principem, to znamená, že by ho měla uchovávat žena, manželka, přítelkyně nebo milenka válečníka, který ve světě provádí velké věci.

Když tedy Alexandr Veliký zahájil své velké kampaně pro sjednocení Evropy s Asií, poslové mu předali Kámen a on ho poté dal své milované Melisse, která Alexandra doprovázela na jeho výpravách.

Pokračování článku zde: Kámen Cintamani: Nadpřirozené a magické schopnosti artefaktu | 9.díl

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.